Afera w Radomiaku Radom! Piłkarz i dyrektor sportowy z zarzutami o manipulację przy kontroli antydopingowej

Do poważnego przewinienia doszło w Radomiaku Radom. Jak informuje portal „goal.pl”, piłkarz i dyrektor sportowy tego klubu są podejrzewani o manipulację przy kontroli antydopingowej. Grozi im wieloletnia dyskwalifikacja.
Na początku października w Radomiaku Radom została przeprowadzona kontrola antydopingowa. Badaniom zostało poddanych pięciu piłkarzy w trakcie treningu. Wszystkie wyniki tamtych badań dały wynik negatywny na obecność niedozwolonych substancji, o czym poinformowała sama Polska Agencja Antydopingowa.
Pod koniec października POLADA przekazała, że jeden z piłkarzy i jeden z członków sztabu są podejrzewani o naruszenie jednego z przepisów Antydopingowych. Mowa o punkcie brzmiącym: „Manipulowanie lub próba manipulowania przez zawodnika lub inną osobę jakąkolwiek częścią kontroli antydopingowej.” POLADA prowadziła śledztwo w tej sprawie, do agencji wpłynęły wyjaśnienia klubu w tej sprawie.

Najnowsze wieści w tej sprawie przekazał serwis „goal.pl”.  Jak czytamy, POLADA nie miała żadnych wątpliwości w tej sprawie. Podejrzanym postawiono zarzut, za który grozi do czterech lat dyskwalifikacji.
Przemysław Langier z portalu „goal.pl” wyjaśnił, na czym miało polegać przewinienie. Dyrektor sportowy klubu miał błędnie wyznaczyć do badań Luizao, mimo że zespół kontrolny chciał pobrać próbkę od Pedro Henrique. Z kolei Luizao grozi kara za podawanie się za innego zawodnika. 25-latek miał podpisać się imieniem i nazwiskiem swojego rodaka, Pedro Henrique. Ostatecznie Pedro Henrique poddał się badaniom, a te dały wynik negatywny. Zarzut jest jednak stawiony Luizao, który podał się za innego piłkarza.

Koniec końców Pedro Henrique przeszedł testy andydopingowe i dały one wynik negatywny. Można zatem przyjąć, że ewentualna próba oszustwa w tym przypadku nie miałaby sensu. To, co może budzić podejrzenia, to fakt, że Luizao miał podpisać się imieniem i nazwiskiem swojego kolegi.


źródło: goal.pl

1 komentarz do “Afera w Radomiaku Radom! Piłkarz i dyrektor sportowy z zarzutami o manipulację przy kontroli antydopingowej”

  1. I am really enjoying the theme/design of your website.

    Do you ever run into any browser compatibility problems?
    A couple of my blog visitors have complained about my website not operating correctly in Explorer but looks great in Safari.
    Do you have any suggestions to help fix this problem?

Możliwość komentowania została wyłączona.