Adrian Mierzejewski zmieni klub? 34-latek mógł trafić do jednego zespołu z Kamilem Grosickim

Adrian Mierzejewski wkrótce może zmienić klub. Według informacji podanych przez portal Interia Sport za 34-latkiem ustawiła się całkiem długa kolejka zainteresowanych.

Ciekawa kariera

Były reprezentant Polski opuścił rodzimą ligę w 2011 roku na rzecz tureckiego Trabzonsporu. Z biegiem lat Mierzejewski zwiedzał coraz to ciekawsze zakątki świata od Emiratów, przez Australię aż po Chiny, w których gra od lipca 2018 roku. 34-latek jest obecnie piłkarzem Chongqing Dangdai Lifan, którego barwy przywdziewa od lutego 2019 roku, jednak przez ostatnie miesiące ubiegłego roku przebywał na wypożyczeniu w Guangzhou R&F.

Gwiazda ligi chińskiej

Mierzejewski jest jedną z gwiazd ligi chińskiej. W ubiegłym sezonie zdołał strzelić 8 goli o zanotować 9 asyst, a wszystko to w zaledwie 17 meczach. Dało mu to tytuł najlepszego asystenta ligi. Ponadto Polak znalazł się wśród innych znakomitych piłkarzy w najlepszej jedenastce sezonu.

Mierzejewski i Grosicki w jednym klubie?

Jak podaje Interia Sport, usługami Polaka zainteresowane są 3 kluby z chińskiej ekstraklasy oraz jeden zespół z jej zaplecza. Ponadto przed kilkoma tygodniami mówiło się o zainteresowaniu ze strony saudyjskiego Damac FC. Ten sam klub robił przymiarki pod Kamila Grosickiego oraz występującego w polskiej lidze Jesusa Imaza z Jagielloni Białystok.

źródło: Interia Sport

Michał Budzich