Adam Buksa z kolejnym golem w MLS. Polak zmarnował karnego, a jego drużyna odpadła z baraży [WIDEO]

New England Revolution odpadło z baraży o mistrzostwo MLS z New York City po serii rzutów karnych. W podstawowym czasie gry padł remis 1:1. Bramkę dla swojego zespołu zdobył Adam Buksa.

Kibice nie musieli długo czekać na bramki. Od rozpoczęcia spotkania minęły zaledwie trzy minuty, a Santiago Rodriguez wpakował futbolówkę do siatki. Goście z Nowego Jorku prowadzili 1:0, jednak nie cieszyli się tym zbyt długo.

Wyrównane spotkanie i kolejny gol Buksy

W dziewiątej minucie spotkania New England Revolution odpowiedziało na trafienie Rodrigueza. Piłkę do siatki rywali wpakował Adam Buksa. To jego siedemnasta bramka w bieżącym sezonie Major League Soccer.

Po dziewięćdziesięciu minutach gry doszło do dogrywki. Valentin Castellanos (New York City) zdobył bramkę w 109. minucie. 9 minut później Tajon Buchanan (New England Revolution) odpowiedział trafieniem, więc drużyny musiały wyłonić zwycięzcę za pomocą serii rzutów karnych.

Koniec Polaka w MLS?

Goście z Nowego Jorku pokonali New England Revolution 5:3 w serii rzutów karnych. Swoją jedenastkę zmarnował Adam Buksa. To może być słodko-gorzki koniec Polaka w MLS. Wiele mówi się o jego transferze do Europy.

Mateusz Borek z Kanału Sportowego niedawno poinformował, iż polskim napastnikiem interesują się kluby z Francji i Anglii. Bardzo możliwe, że były piłkarz Pogoni Szczecin zmieni klub już w zimowym oknie transferowym.

Źródło: Twitter