Nowe koszulki wyjazdowe AC Milan. Znakomite dzieło Pumy [ZDJĘCIA]

Do internetu trafił nowy strój Milanu na przyszły sezon. Mowa o trykocie wyjazdowym na kampanię 2021/22. – Stworzyliśmy stylowy wzór wykonany z map miast tych globalnych miast – zaznaczają twórcy.

We wtorek rano do internetu trafił koncepcyjny strój reprezentacji Argentyny upamiętniający 200 lat od odzyskania niepodległości. Tego samego dnia otrzymaliśmy również wyjazdową koszulkę Milanu na sezon 2021/22. Oba trykoty łączy kolor i motyw mapy.

Sześć miast i sześć kontynentów

Nowe „wyjazdówki” Milanu stworzone zostały we współpracy Pumy z Fondazione Milan. „FootyHeadlines.com”, specjalizujące się w wyszukiwaniu nowych strojów piłkarskich zespołów dotarło także do zdjęć omawianych koszulek.

Dominującym kolorem będzie jasny beż, przeplatany z tradycyjnymi czerwonymi wstawkami. Na środku znajdzie się oczywiście logo „Emirates”, a więc sponsora „Rossonerich”, zaś nieco wyżej logo Pumy i herb klubu.

– Koszulka będzie miała wzór wykonany z map miast sześciu miast z sześciu kontynentów – czytamy na „FootyHeadlines.com”.

Fondazione Milan i PUMA wspólnie utworzą program „Sport for Change” w 6 miastach na 6 kontynentach. Aby nadać koszulce wyjazdowej AC Milan globalny charakter i bezpośrednie połączenie z lokalizacjami „Sport for Change”, stworzyliśmy stylowy wzór wykonany z map miast tych globalnych miast – dodają autorzy projektu cytowani przez portal.