130 milionów kary za odejście z Superligi! Poznaliśmy szczegóły umowy pomiędzy klubami

Z każdym kolejnym dniem wypadają kolejne trupy z szafy w kontekście Superligi. Do szczegółów umowy zawartej pomiędzy klubami doszedł „Der Spiegel”. Niemiecka gazeta podała, że każdy klub, który opuści Superligę, będzie musiał zapłacić karę w wysokości 130 milionów funtów. Czy tak też się stanie?

Superliga miała zrewolucjonizować europejską piłkę nożną. Projekt miał być jednym z najważniejszych wydarzeń w historii piłki nożnej, a okazał się ogromnym niewypałem. Głową całego przedsięwzięcia został Florentino Perez, który tłumaczył, że Superliga jest głównie skierowana dla kibiców. Jak się okazało, zdecydowana większość sympatyków futbolu nie była zbyt ochoczo nastawiona do tego projektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nic nie wiedziałem o projekcie Superligi”. Szokujące słowa dyrektora sportowego Milanu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joan Laporta nie traci nadziei. „Projekt Superligi nadal istnieje”

Kara za odejście z Superligi

Dziennikarze niemieckiej gazety dotarli do informacji dotyczących potencjalnych kar za opuszczenie projektu. W umowie zapisano karę w wysokości 130 milionów funtów. Nie wiadomo jednak jeszcze, czy taka sankcja zostanie wyegzekwowana. Prezes Superligi, Florentino Perez, jeszcze kilka dni temu powtarzał, że to nie jest jeszcze koniec projektu, a żaden klub go formalnie nie opuścił. Warto jednak zaznaczyć, że wznowienie projektu wydaje się być niezwykle ciężkie do zrealizowania ze względu na fakt, iż ze sponsorowania przedsięwzięcia wypisał się bank JP Morgan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Real Madryt i FC Barcelona ze specjalnym traktowaniem? W Superlidze mieli zarabiać więcej od reszty

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UEFA zamierza nagrodzić Anglików za walkę z Superligą. Wembley zostanie wyróżnione

Michał Budzich