Główny sponsor Superligi się wycofuje! Czy to definitywny koniec projektu?

Brytyjski dziennikarz Tariq Panja z “The New York Times” poinformował o wycofaniu się z Superligi dotychczasowego inwestora – JP Morgan. Jeden z największych holdingów na świecie miał przekazać Superlidze ponad 3 miliardy euro. Amerykański bank inwestycyjny żałuje swojej decyzji.

JP Morgan wycofuje się z Superligi!

Głównym motorem napędowym dla powstania Superligi był amerykański holding finansowy JP Morgan, który miał przekazać kwotę w granicach 3-4 miliardów euro na uruchomienie rozgrywek. Negatywne głosy napływające ze strony społeczności piłkarskiej spowodowały, że Amerykanie wycofali się z inwestycji. Krytyczne komentarze dochodziły nie tylko ze strony kibiców, ale również piłkarzy, trenerów oraz ekspertów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: „Nic nie wiedziałem o projekcie Superligi”. Szokujące słowa dyrektora sportowego Milanu

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Właściciel Liverpoolu przeprasza za zamieszanie związane z Superligą. „Chcemy odbudować wasze zaufanie”

Zdecydowanie pomyliliśmy się w ocenie tego, jak ten projekt zostanie odebrany przez całą społeczność piłkarską i jaki może wywrzeć wpływ na przyszłość. Wyciągniemy z tego wnioskiprzekazał rzecznik prasowy JP Morgan.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zmiany w Lidze Mistrzów szybciej niż zapowiadano? Kiedy reforma UEFA wejdzie w życie?

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mioduski dosadnie o Perezie: „Nie znam drugiej osoby z tak wielkim ego”

Kwota 3-4 miliardów euro miała zostać podzielona na wszystkie kluby założycielskie Superligi. W ciągu kolejnych 23 lat kluby tworzące Superligę miały zwrócić JP Morgan kwotę w wysokości 6.1 miliarda euro. Rocznie największe kluby miały zwracać około 264 milionów euro. Ponadto co 12 miesięcy kluby Superligi miały przekazywać co najmniej 400 milionów euro rocznie na cele charytatywne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Joan Laporta nie traci nadziei. „Projekt Superligi nadal istnieje”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Florentino Perez: Jeśli ktoś myśli, że Superliga przestała istnieć, to się myli

Michał Budzich