Rasistowski skandal w LaLiga. Mecz musiał zostać przerwany [WIDEO]

W Hiszpanii doszło do kolejnego skandalu na tle rasowym. Ostatni mecz Atletico Madryt z Athletikiem Bilbao musiał zostać przerwany z tego powodu.

W sobotni wieczór Atletico Madryt podejmowało na własnym stadionie Athletic Bilbao. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy wynikiem 3:1. Gole dla Atleti zdobyli De Paul i Correa, a jedna z bramek była trafieniem samobójczym. Jedynego gola dla Athletiku zdobył Nico Williams.

Spotkanie w pierwszej części gry musiało zostać chwilowo przerwane. Powód? Rasistowskie obelgi w kierunku piłkarza Athletiku, Nico Williamsa. Zawodnik zgłosił ten fakt sędziemu głównemu.

Po krótkiej przerwie piłkarze wrócili do gry. Nico Williams zrobił najlepsze, co mógł. Młody Hiszpan skupił się na grze i kilka minut później zdobył bramkę. Celebrował ją, pokazując kolor swojej skóry przez klasyczny już gest.

Po meczu Nico zabrał głos w tej sprawie. Stwierdził, że takie zachowanie kibiców nie jest normalne. Dodał, że w tej sytuacji piłkarze Atletico okazali mu wsparcie.

– To nie jest normalne, aby ktoś obrażał cię, ze względu na kolor skóry. Wiem, że głupi ludzie są wszędzie, ale to musi się zmienić – skomentował Nico Williams.

– Zawodnicy Atlético Madryt wspierali mnie, rozumieją mnie. Niedopuszczalne jest słuchanie odgłosów małp – widziałem i słyszałem, jak robili to trzej goście – dodał Hiszpan.