Zwrot akcji ws. przyszłości Xaviego! FC Barcelona potwierdza zmianę decyzji

Zaskakujące wieści docierają z Hiszpanii. Działacze FC Barcelony potwierdzili, że zmienili zdanie w sprawie Xaviego i chcą zatrzymać go w klubie!
Kilka miesięcy temu Xavi ogłosił, że wraz z końcem sezonu odejdzie z FC Barcelony. Decyzja była podyktowana kiepskimi wynikami sportowymi klubu. Hiszpan poinformował wówczas, że poprowadzi Blaugranę do końca rozgrywek, ale po ostatnim meczu opuści Katalonię.

Zmiana planów!

Choć Xavi jasno określił, że zamierza odejść z klubu, to nie potwierdziły tego oficjalnie jego pracodawcy. I nie zapowiada się, aby miało się to wkrótce zmienić. Działacze FC Barcelony zabrali głos w sprawie przyszłości szkoleniowca i dali jasno do zrozumienia, że nie chcą się rozstawać.

– Mam nadzieję i życzę mu, aby nadal tu był, ponieważ rozmawiamy o długoterminowym projekcie, a nie o sezonie czy dwóch. Spróbujemy przekonać Xaviego, to zależy od niego – powiedział wiceprezes klubu, Rafael Yuste. 
Garść kolejnych informacji przekazał z kolei Fabrizio Romano. Z ustaleń włoskiego dziennikarza wynika, że działacze z Katalonii przygotowali nowy projekt, który przedstawia plan pracy Xaviego. Warto przy tym zaznaczyć, że Hiszpan ma ważny kontrakt do czerwca 2025 roku.

Od dnia, kiedy Xavi ogłosił odejście z Barcelony, drużyna zaczęła ponownie dobrze się prezentować. Katalończycy w sobotę pokonali Las Palmas (1-0) i zmniejszyli stratę do Realu Madryt do pięciu punktów. „Królewscy” mają jednak rozegrany o jeden mecz mniej. W niedzielę zagrają na wyjeździe z Athletic Bilbao.

Dodaj komentarz