Zwrot akcji w sprawie Piotra Zielińskiego! Polak obniży pensję i zostanie w Napoli?

W ostatnich dniach wiele mówi się o przyszłości Piotra Zielińskiego. Polak miał być kuszony przez kluby z Arabii Saudyjskiej. Według najnowszych informacji zdecydował się jednak obniżyć wymagania finansowe i zostać w Neapolu. 

Miniony sezon był bardzo udany dla Napoli. „Azzurrii” po wielu latach zdobyli upragnione Scudetto i wygrali Serie A. Ważną postacią w całej tej historii był Piotr Zieliński, który utrzymywał dobry poziom na przestrzeni całego sezonu.

Fortuna w Arabii

Po zakończeniu kampanii 2022/23 pojawiać się zaczęły jednak plotki o możliwym transferze Zielińskiego. Wszystko przez fiasko negocjacji z Napoli w kwestii przedłużenia kontraktu. Problemy między zawodnikiem a klubem chciało wykorzystać między innymi Lazio, lecz temat tego transferu ostatnio ucichł.

Na prowadzenie w wyścigu po Polaka miało się wysunąć z kolei saudyjskie Al-Ahli. Szejkowie kusili Zielińskiego gigantycznymi zarobkami. Według tamtejszych dziennikarzy kadrowicz Fernando Santosa faktycznie miał dogadać się z nowym pracodawcą, ustalając nawet warunki umowy. W Arabii miałby zarabiać aż 13,5 mln euro za sezon.

W sumie szejkowie oferowali mu prawie 40 mln euro za trzyletni kontrakt. Według najnowszych informacji, które podał portal „Calcio Totale” Zieliński miał jednak odrzucić ofertę szejków i zgodzić się na obniżkę pensji, byle pozostać w Napoli.