Żona Jakuba Kwiatkowskiego zabrała głos po zwolnieniu męża. „Klasa, której innym zabrakło”

Żona Jakuba Kwiatkowskiego skomentowała zwolnienie swojego męża z roli rzecznika prasowego i team managera kadry. Kobieta nie ukrywała żalu we wpisie na Instagramie. 




We wtorek pojawiły się pierwsze plotki o możliwym zwolnieniu Kwiatkowskiego z reprezentacji. Dwa dni później wydano natomiast oficjalne oświadczenie, w którym potwierdzono te doniesienia. Tym samym team manager kadry rozstał się z nią po 11 latach pracy. Łącznie współpracował z pięcioma selekcjonerami.

„Traktował wszystkich sprawiedliwie”

W czwartek Kwiatkowski również wystosował swoje oświadczenie, w którym podziękował za lata spędzone przy reprezentacji. Nie zabrakło jednak uszczypliwości w kierunku byłych pracodawców.




– Jak dowiedzieliście się wszyscy z 'opasłego’ i anonimowego komunikatu PZPN, nadszedł dzień, w którym skończyłem swoją niesamowitą przygodę w pracy z reprezentacją – czytamy. 




Swój komentarz dodała również Agata Załęcka, czyli aktorka i żona Kwiatkowskiego. Na Instagramie opublikowała specjalny wpis, w którym chwali profesjonalizm i podkreśla klasę swojego męża. Jednocześnie kilkukrotnie wbiła szpilkę Cezaremu Kuleszy i jego współpracownikom.




– Jestem dumna z mojego męża Jakuba Kwiatkowskiego za jego ogromne zaangażowanie i jego pracę na rzecz reprezentacji Polski przez ostatnie 11 lat. Jako rzecznik PZPN oraz team manager reprezentacji wykazał się prawdziwym profesjonalizmem i doświadczeniem, a także predyspozycjami do pełnienia tak odpowiedzialnych funkcji. 'Kwiatek’ oddał tej pracy całe serce i traktował wszystkich sprawiedliwie, równo i z szacunkiem. To się nazywa klasa, której innym zabrakło. Kochanie, wyczekujemy nowych wyzwań, trzymając się mocno razem – napisała Załęcka. 

Na ten moment nie wiadomo, kto przejmie funkcje, które do tej pory pełnił Kwiatkowski. Według informacji sport.pl jednym z kandydatów ma być Jerzy Dudek. Team managerem kadry i rzecznikiem prasowym mają być jednak dwie oddzielne osoby.