Znamy nowego selekcjonera reprezentacji Polski!

Paulo Sousa został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Prezes Boniek poinformował o swojej decyzji na czwartkowej konferencji prasowej.

Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski!

Nowym trenerem reprezentacji Polski okazał się Paulo Sousa. Z tej okazji na konferencji prasowej został wyświetlony film, na którym Portugalczyk przywitał się z kibicami.

– Jestem bardzo zaszczycony i dumny, że mogę zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Chciałbym podziękować prezesowi za to, że mogę  podjąć to ogromne wyzwanie. Polska jest krajem futbolu i jestem przekonany, że Wasz entuzjazm da nam siłę. Razem będziemy mogli walczyć o zwycięstwa na Mistrzostwach Europy – wyznał nowy selekcjoner reprezentacji Polski.

ZOBACZ: Zbigniew Boniek zdradza kulisy zwolnienia Jerzego Brzęczka. „Piłkarze są po to, żeby grać”

Kim jest Paulo Sousa?

50-latek w trakcie swojej kariery piłkarskiej występował w takich zespołach jak Juventus Turyn, Borussia Dortmund, czy Inter Mediolan. Z niemieckim klubem sięgnął nawet po puchar Ligi Mistrzów. W reprezentacji narodowej wystąpił 51 razy.

Portugalczyk w swojej karierze trenerskiej pracował jedynie w klubach i nie miał do tej pory okazji prowadzić reprezentacji narodowej. Prowadząc FC Basel, sięgnął po mistrzostwo Szwajcarii w sezonie 14/15, a sezon wcześniej był mistrzem Izraela z Maccabi Tel Aviv. Poza tym prowadził takie klub jak Fiorentina, czy Leicester City. Jego ostatnim pracodawcą było Bordeaux, gdzie zakończył przygodę w sierpniu 2020 roku.

Michał Budzich