Znakomita runda jesienna Sławomira Peszki w Wieczystej Kraków! Statystyki 35-latka robią wrażenie

Tak jak zakładaliśmy, Sławomir Peszko wraz z Wieczystą zdominowali rundę jesienną krakowskiej ligi okręgowej. Klub z Krakowa opublikował statystyki, jakie zanotował w minionych miesiącach były reprezentant Polski.

Wieczysta Kraków w ostatnich miesiącach zakontraktowała wielu świetnych piłkarzy, jak na szósty poziom rozgrywek piłkarskich w Polsce. Peszko, Majewski, Kumah, Miśkiewicz. Między innymi takie nazwiska sprowadził do siebie Wojciech Kwiecień, a w następnych miesiącach lista znanych piłkarzy w ty. klubie może się jeszcze wydłużyć.

Żółty-czarni po prostu zrobili swoje. W drugiej grupie krakowskiej okręgówki sezon zakończono już przed tygodniem. Wieczysta w czternastu kolejkach odniosła komplet zwycięstw, do tego notując znakomity bilans bramkowy 114-6. Wiosną zostanie rozegranych pozostałe 14 kolejek, czy znajdzie się mocny na Peszkę i spółkę?

Znaczny udział w tak dobrych wynikach Wieczystej miał duet nowych nabytków Majewski-Peszko. Wczoraj klub z Krakowa opublikował statystyki „Peszkina”, które robią niemałe wrażenie.

ZOBACZ: Peszko pobił rekord Leo Messiego! 35-latek jest nie do zatrzymania

Jeśli ufać informacjom podanym przez Wieczystą Kraków, to Sławek Peszko z dorobkiem 24 bramek jest liderem klasyfikacji strzelców w swojej lidze. 8-krotnie asystował przy bramkach kolegów, a do tego zaliczył 14 asyst drugiego stopnia. Jeśli chodzi o statystyki biegowe, to były reprezentant Polski przebiegł w sumie ponad 125 kilometrów. Najwyższa zanotowana prędkość wyniosła 32.4 km/h. Dla porównania Alphonso Davies w meczu Bundesligi zdołał osiągnąć prędkość wynoszącą 36.51 km/h.

fot. Wieczysta Kraków

Michał Budzich