Peszko pobił rekord Leo Messiego! 35-latek jest nie do zatrzymania

O tym, że Peszko zbliża się do rekordu Messiego pisaliśmy już prędzej. No i stało się. 35-letni Sławek Peszko pobił rekord strzelecki Leo Messiego z sezonu 2012/2013 i wszystko wskazuje na to, że Polak może go jeszcze bardziej wyśrubować!

Sławomir Peszko na boiskach ligi okręgowej czuje się znakomicie, co udowadnia co tydzień. Dublet, czy hat-trick to normalność u Sławka Peszki w niemal każdym meczu tego sezonu. 35-latek strzelał przynajmniej jednego gola w 22 meczach z rzędu, a tym samym pobił legendarny rekord.

Dzięki dwóm bramkom w dzisiejszym meczu przeciwko Skawince Skawina Sławek pobił rekord należący do Leo Messiego. Argentyńczyk rekord ustanowił w sezonie 2012/2013, w którym zdołał strzelać co najmniej jedną bramkę w 21 spotkaniach z rzędu. Od tamtej pory żaden zawodnik z „poważnych” lig nie zdołał tego dokonać.

Jak wiemy, Peszko i jego Wieczysta Kraków występują na szóstym poziomie rozgrywkowym w Polsce, więc na taki „rekord” należy patrzeć przez palce. Niemniej jedna Majewski, Peszko i spółka radzą sobie z obecnym sezonie znakomicie! Wygrali wszystkie z dwunastu meczów ligowych, w których strzelili 97 bramek, a stracili zaledwie 6. Robi wrażenie.

fot. Wieczysta Kraków

Michał Budzich