Zlatan Ibrahimović wróci do Milanu w nowej roli! Wiadomo, co z byłym piłkarzem

Jak podał Fabrizio Romano, Zlatan Ibrahimović wróci do pracy w Milanie. Rola Szweda będzie jednak inna, niż spekulowano. Dziennikarz zdradził, na czym ma polegać. 
Po zakończeniu sezonu 2022/23, również zakończył swoją przygodę z piłką Zlatan Ibrahimović. Szwedzki napastnik przez lata cieszył kibiców wielu klubów. W latach 2010-12 był jednak zawodnikiem AC Milan, do którego wrócił także w 2020 roku. Został w nim do połowy 2023 roku, po czym odwiesił buty na kołek.

Nowa praca

Dość szybko zaczęło się mówić o przyszłości, jaką wybierze sobie „Ibra”. Przede wszystkim typowano, że podejmie pracę w Mediolanie w nowej roli. Przymierzano go do sztabu trenerskiego „Rossonerich”, gdzie miałby zostać asystentem Stefano Pioliego.
Według Fabrizio Romano tak się jednak nie stanie. Włoski dziennikarz zdradził, że Ibrahimović ma wejść do ścisłej grupy władz klubu. W niej z kolei znajdzie się w roli członka zarządu.
– Ibrahimović będzie ściśle współpracował z właścicielem Milanu firmą RedBird i Gerrym Cardinale, by pomóc klubowi i całej grupie w nadchodzących miesiącach i latach – podał Romano.

Milan gra w bieżącym sezonie w kratkę.  W Serie A zajmuje 3. miejsce ze startą 9 punktów do liderującego Interu. Wciąż zachowuje również szanse na awans z grupy Ligi Mistrzów, mimo słabego początku rozgrywek.