Zenon Martyniuk trzyma kciuki za mistrzostwo dla Jagiellonii. „Często nagrywam mecz i oglądam po powrocie”

Portal „Weszło” przeprowadził rozmowę z Zenonem Martyniukiem. Lider zespołu „Akcent” nie ukrywa, że jest kibicem Jagiellonii Białystok, a przeróbka jego hitu „Przez Twe Oczy Zielone”, jest grana na stadionie „Dumy Podlasia” po jej trafieniach. Wokalista ma wielką nadzieję, że drużyna Adriana Siemieńca sięgnie po mistrzostwo Polski. 
Sezon 2023/24 w Ekstraklasie powoli dobiega końca. Na ostatniej prostej głównymi kandydatami do tytułu mistrzowskiego są Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Obie drużyny grają jednak jeszcze dzisiaj swoje mecze. Tak czy inaczej kwestia trofeum rozegra się za tydzień. W weekend „Duma Podlasia” podejmie Wartę Poznań, a „Wojskowi” zmierzą się z Rakowem.

Koncert i nadzieje na tytuł

Od dawna wiadomo, że swój koncert na stadionie Jagiellonii ma zagrać Zenon Martyniuk. Początkowo nie było wiadome, jak organizatorzy chcą pogodzić dwa takie wydarzenia jednego dnia, ale wątpliwości rozwiał sam wokalista „Akcentu”. Muzyk w rozmowie z „Weszło” oznajmił, że wystąpienie zaplanowane jest na 16:00, czyli na półtorej godziny przed pierwszym gwizdkiem.

– We wtorek ustaliliśmy, że koncert odbędzie się na stadionie, tyle że przed meczem. Spotkanie jest o 17.30, a my zaczniemy pewnie przed 16.00. Kibice będą się schodzić, ale w taki dzień zakładam, że wielu będzie już na trybunach. Zaśpiewam nie tylko „Przez twe bramki, brameczki strzelone”, ale też „Pszczółkę Jagę”, czyli przeróbkę naszej „Pszczółki Mai” – powiedział Martyniuk. 
Od lat wiadomo również, że Martyniuk prywatnie kibicuje Jagiellonii. Nic więc dziwnego, że trzyma kciuki za mistrzostwo.

– Mam wielką nadzieję, że Jagiellonia, ale pamiętajmy, że zostały dwie kolejki. Wystarczy zdobyć w nich cztery punkty, ale z Piastem w Gliwicach na pewno nie będzie łatwo. A może Jagiellonia wygra, Śląsk potknie się z Radomiakiem i wszystko wyjaśni się już w ten weekend? Choć z drugiej strony pewnie lepiej, by napięcie trwało do ostatniej kolejki i meczu w Białymstoku z Wartą Poznań – stwierdził.

– Staram się oglądać jak najwięcej spotkań Jagiellonii z tego sezonu. Często gram koncert w weekend, ale nagrywam mecz i włączam go po powrocie do domu – zdradził muzyk.