Zdecydowany apel do władz Legii Warszawa w kwestii pieniędzy. „Powiedzcie to kibicom!”

Łukasz Olkowicz w brutalnych słowach przejechał się po Legii Warszawa. Dziennikarz na kanale meczyki.pl skrytykował stołeczny klub za bierność na rynku transferowym. „Jeżeli nie macie pieniędzy, to powiedzcie to kibicom” – grzmiał. 
Legia Warszawa w miniony czwartek zawiodła na całej linii. „Wojskowi” przegrali rewanżowy mecz Molde 0-3 (2-6 dwumecz) i zostali wyeliminowani z Ligi Konferencji Europy.

„Powiedzcie kibicom”

Wśród kibiców słychać głosy, że winę za wynik ponoszą szczególnie działacze z Łazienkowskiej. Legia zimą sprzedała Bartosza Slisza i Ernesta Muciego, czyli dwóch kluczowych zawodników Kosty Runjaicia. W ich miejsce sprowadzono co prawda Qendrima Zybę, jednak oba spotkania z Molde spędzili na ławce rezerwowych.
Głos w tej sprawie zabrała teraz Łukasz Olkowicz z „Przeglądu Sportowego”. Dziennikarz był gościem w programie „Piłkarski Salon” na antenie meczyki.pl. Tam przejechał się po Legii, apelując do jej władz.
– Do tablicy wywoływany jest pion sportowy klubu. – Gdzie są transfery?! – pytają kibice. Jeżeli nie macie pieniędzy, to powiedzcie to kibicom, że one idą na stratę długu – powiedział w programie. 
– To jest niezrozumiałe, że klub sprzedał Muciego za ponad 10 mln euro, a i tak łapie się za kieszeń. Słyszałem, że po tym transferze Legia być może wyszła na zero. I to jest normalne. Ale wtedy trzeba wyjść do kibiców i o tym powiedzieć, za grzechy z przeszłości trzeba zapłacić. A dziś jest takie nie wiadomo co – podsumował Olkowicz.