Zbigniew Boniek o występie reprezentanta Polski. „Po trzech latach nie widzę żadnego progresu”

Zbigniew Boniek podsumował występ reprezentacji Polski z Wyspami Owczymi na kanale „Prawda Futbolu”. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej otwarcie skrytykował Matty’ego Casha.
Cash zawiódł Bońka

Michał Probierz w swoim debiucie w pierwszej reprezentacji Polski wygrał z Wyspami Owczymi 2:0. Korzystny wynik w starciu z Farerami nie odzwierciedla jednak przebiegu gry. Zbigniew Boniek szczególnie zwrócił uwagę na występ Matty’ego Casha, który go nie zachwycił.
Kulesza o kulisach współpracy z Probierzem. „Jeśli ty się nie zmienisz, to ja chyba odejdę, bo już tego nie wytrzymam” [CZYTAJ]

– Jestem zawiedziony postawą Casha. Wszyscy wiedzą, że Boniek nie był za tym, żeby z kogoś na siłę robić Polaka, dawać mu paszport, żeby grał w reprezentacji. Tu nie o to chodzi, ale po trzech latach nie widzę żadnego progresu. Ani na boisku, ani językowego – powiedział Zbigniew Boniek.
– My czasami mamy takie podejście, że jeśli ktoś gra w Premier League, to musi błyszczeć w reprezentacji. Guzik prawda. Cash w tym meczu nie zrobił jednej, dobrej, szybkiej akcji. Dużo lepiej grała lewa strona – dodał.
Biało-Czerwoni zagrają w niedzielę kolejne spotkanie w ramach eliminacji do EURO 2024. Polska zmierzy się u siebie z Mołdawią, która w poprzednim spotkaniu wygrała 3:2.

Źródło: Prawda Futbolu