Zaskakujący ruch RB Lipsk. Zapłacili ponad 5 milionów euro za piłkarza z 3. ligi chorwackiej!

Do niespotykanej sytuacji doszło podczas zimowego okna transferowego. RB Lipsk postanowił wyłożyć ogromną kasę na nastoletniego zawodnika. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że gra on w… 3. lidze chorwackiej. 
Działacze RB Lipsk potrafią przeprowadzać nietypowe transfery, które później okazują się przemyślanym ruchem. Dość często potrafią „wyciągać” talenty za stosunkowo drobne pieniądze, aby następnie spieniężyć ich za dużo większą kwotę.

Fortuna dla trzecioligowca

Tym razem jest niemiecki klub zaskoczył wszystkich. Chodzi o transfer Dino Klapija, za którego RB Lipsk zapłacił aż 5,2 mln euro. Sytuacja jest o tyle zaskakująca, że 17-letni Chorwat gra w Kustosiji Zagrzeb, czyli klubie… z 3. ligi. Choć transfer nie został jeszcze potwierdzony, to Fabrizio Romano przekazuje, że niebawem 17-latek przejdzie testy medyczne.

Klapija, który jest środkowym napastnikiem, uchodzi za wielki talent chorwackiej piłki. Urodzony w 2007 roku zawodnik trenował początkowo w akademii New York City FC. Przewinął się także przez młodzieżówkę Dinamo Zagrzeb, a lipca poprzedniego roku gra w drużynie U17 trzecioligowego Kustosija Zagrzeb. Na koncie ma także dwa występy w młodzieżowej reprezentacji Chorwacji.