Zaskakujące wieści. Brzęczek rozważał podanie się do dymisji! Miał żal do Bońka

Jerzy Brzęczek w poniedziałek przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Jego miejsce na tym stanowisku zajął Paulo Sousa. Portugalczyk w czwartek oficjalnie przejął schedę. Jak się okazuje, Brzęczek mógł się rozstać z kadrą już pod koniec roku — informuje TVP Sport.

Selekcjoner rozważał podanie się do dymisji po ultimatum, jakie otrzymał od Zbigniewa Bońka. Prezes naciskał na usunięcie ze sztabu Damiana Salwina, psychologa kadry. Nie był to jedyny nakaz szefa PZPN-u. Wcześniej miał także nakłaniać Brzęczka do rozmowy z Robertem Lewandowskim. Trener miał to jednak zignorować.

Kiepskie relacje z psychologiem

W ostatnim okresie pracy 49-latka z reprezentacją sporo mówiło się o nieobecności Damiana Salwina w sztabie Brzęczka. Psycholog kadry miał mieć bardzo napięte relacje z piłkarzami. Według różnych informacji pouczał on zawodników w kwestiach boiskowych.

– Pamiętam historię z Maciejem Rybusem. Salwin chwalił się, że jest nie tylko psychologiem, ale też trenerem, ma licencję UEFA A. Po jednym z treningów podszedł do Rybusa i mówi: „Jesteś bardzo słaby mentalnie, cały czas grałeś do tyłu” – Mówił w ostatnim odcinku na „Foot Trucku” Łukasz Wiśniowski.

W środę na portalu „meczyki.pl” ukazał się mocny tekst Tomasza Włodarczyka. Dziennikarz przedstawił w niej spięcie jednego z reprezentantów z Salwinem. Po tej sytuacji więcej go nie powołano.

– Pan jest psychologiem, skoro sam potrzebuje psychiatry? – Miał powiedzieć zawodnik.

Sprzeciw wobec ingerencji

Po kilku innych scysjach z kadrowiczami Boniek naciskał na Brzęczka, by ten usunął Salwina ze sztabu. Selekcjoner w końcu uległ namowom, jednak decyzja kosztowała go wiele nerwów. TVP Sport informuje, że w ramach solidarności ze swoim współpracownikiem rozważał podanie się do dymisji.

Taki pomysł narodził się pod wpływem emocji. Brzęczek poczuł się dotknięty próbą ingerowania w jego sztab. Ostatecznie po rozmowach ze swoimi wspólnikami postanowił jednak pozostać na stanowisku. Finalnie nie przyniosło mu to jednak niczego dobrego.

Boniek zwolnił 49-latka kilka tygodni później. W jego miejsce zatrudnił natomiast Paulo Sousę.