Zaskakujące informacje o Robercie Lewandowskim. Miał plan zakończyć karierę w tym roku?

Robert Lewandowski jest zdecydowanie bliżej, niż dalej zakończenia kariery. Wiele wskazuje na to, że zdecyduje się na to po Euro 2024. Okazuje się jednak, że mogło do tego dojść jeszcze nawet w tym roku. 

Jakiś czasu temu Mateusz Święcicki przeprowadził wywiad z Robertem Lewandowskim, który odbił się bardzo szerokim echem. Kapitan reprezentacji zdradził w rozmowie, między innymi kiedy planuje zakończyć karierę w kadrze. Sam przyznał, że decyzję podejmie jeszcze przed rozpoczęciem mistrzostw Europy w Niemczech w przyszłym roku.

„Porzucił plan”

Ciekawe informacje w tej sprawie przedstawił „Przegląd Sportowy Onet”. Z ich informacji wynikało, że Lewandowski planował zakończenie kariery już… w listopadzie bieżącego roku. Stałoby się tak, gdyby reprezentacja nie wygrała zarówno z Wyspami Owczymi i Albanią. Mimo kiepskiego stylu i tylko jednej wygranej – kapitan miał jednak porzucić swój plan.

– Był to scenariusz prawie niemożliwy do zrealizowania, bo nikomu nie przyszłoby do głowy, także samemu napastnikowi, że możemy dać się ograć półamatorom z Wysp Owczych – twierdzi jednak „PS”.

– Trzy punkty, choć wywalczone w tamtym spotkaniu w fatalnym stylu, sprawiły, że kapitan porzucił plan szybkiego rozwodu z kadrą, ale sam fakt, że w głowie zaświtała mu taka myśl, świadczy o jednym: Robert Lewandowski jest już zmęczony kadrą. Ale jeszcze nic straconego, cała nadzieja w Michale Probierzu. Przed nowym selekcjonerem najważniejsze zadanie – przywrócić Lewandowskiemu uśmiech i na nowo zbudować go dla kadry – czytamy. 

Na ten moment Lewandowski ma rozegrane 144 mecze w narodowych barwach. Strzelił w nich 81 goli i zaliczył 31 asyst.