Zarzuty wobec 39 kibiców Legii oddalone. Trwa postępowanie wobec 7 innych kibiców

Nie milkną echa wyjazdu kibiców Legii Warszawa do Anglii na mecz z Aston Villą. Obecnie angielskie służby prowadzą postępowanie z zarzutami wobec 7 kibiców warszawskiego klubu.
Pod koniec listopada 2023 roku Legia Warszawa mierzyła się na wyjeździe z Aston Villą. Wokół organizacji tego meczu pojawiło się dużo kontrowersji. Kilka dni przed meczem Anglicy poinformowali, że polscy kibice nie zostaną wpuszczeni na Villa Park. Mimo to Polacy i tak stawili się pod stadionem Aston Villi. Część z nich wdała się w awantury mające miejsce na ulicach Birmingham.
Kara dla Legii

Za wspomniany wyjazd do Birmingham polski klub otrzymał już karę. UEFA postanowiła nałożyć na Legię obowiązek zapłaty 100 tysięcy euro. Ponadto kibice Legii nie będą mogli stawić się na kolejnych pięciu wyjazdowych meczach swojego zespołu. Więcej o karze dla Legii pisaliśmy TUTAJ.
Zatrzymania po meczu

Dzień po meczu Aston Villa-Legia angielska policja wydała komunikat w sprawie zamieszek wokół tego spotkania. Wówczas zatrzymanych zostało 46 polskich kibiców. Wszystkim z nich zarzucano akty przemocy. O zatrzymaniach pisaliśmy TUTAJ.
Nowe informacje

Dziś brytyjskie media podały nowe informacje w tej sprawie. Jak podaje „Birmingham Live”, zarzuty wobec 39 zatrzymanych kibiców Legii zostały oddalone. Trwa jednak postępowanie wobec siedmiu innych sympatyków Legii.

– Prowadzimy postępowanie przeciwko siedmiu oskarżonym i wydaliśmy zawiadomienia o umorzeniu postępowania w przypadku 39 oskarżonych. Jeżeli wyjdą na jaw dalsze dowody, postępowanie przeciwko tym oskarżonym może zostać wznowione – poinformowała Prokuratura Koronna.


źródło: Birmingham Live

Michał Budzich