Za co FC Barcelona płaciła Negreirze? Opublikowano treść raportów dotyczących hiszpańskich sędziów

Sprawa płacenia przez FC Barcelonę byłemu wiceprzewodniczącemu Komitetu Technicznego Sędziów w hiszpańskiej federacji piłkarskiej wciąż nie została wyjaśniona. Hiszpańscy dziennikarze dotarli do raportów, które miał przygotowywać Jose Maria Enriquez Negreira.

Przed kilkoma tygodniami w hiszpańskim futbolu rozpoczęła się afera z FC Barceloną i Jose Negreirą w rolach głównych. Hiszpańscy dziennikarze poinformowali, że kataloński klub przez lata miał płacić ogromne pieniądze byłemu sędziemu piłkarskiemu za przygotowywanie raportów dotyczących pracy poszczególnych arbitrów. Problem jest jednak w tym, że w czasie świadczenia usług dla FC Barcelony Jose Negreira pełnił również rolę wiceprzewodniczącego Komitetu Technicznego Arbitrów. Więcej o szczegółach przeczytacie TUTAJ.

Znaczna część kibiców oraz osób ze świata hiszpańskiej piłki jest oburzona informacjami, które zostały opublikowane przed kilkoma tygodniami. Nie ma się im co dziwić. Co prawda ciężko uwierzyć w to, by FC Barcelona chciała w ten sposób „przekupować” sędziów, jednak już na pierwszy rzut oka można ujrzeć pewien konflikt interesów w całej tej sprawie. Kataloński klub płacił Negreirze ogromne pieniądze, wydaje się, że sumy były nieproporcjonalne do świadczonych usług. Można więc zakładać, że umowa na linii FC Barcelona-Jose Negreira mogła służyć do wyprowadzanie pieniędzy z klubu.

Ostatnio pojawiła się treść raportów, które przygotowywał dla FC Barcelony Jose Negreira. Dziennikarze „Libertad Digital” opublikowali dokument z 2012 roku. Raport liczył dwie strony. Dziennikarze podkreślają, że zawierał on liczne błędy i został przygotowany w sposób „dziecinny”. Portal „fcbarca.com” przetłumaczył tekst, uwzględniając błędy, które były w nim zawarte.

Ignacio Iglesias Villanueva, [urodzony w…] Pontedueme (La Coruña), 1 czerwca 1975.

Nauczyciel wychowania fizycznego. To jego trzeci sezon w Primera División, zadebiutował 13 września 2010 roku w Almería 2:2 Real Sociedad, awansował do ligi razem z José Antonio Teixeirą Vitienesem.

Należy do kolegium sędziów z Ferrol, w którym zaczął sędziować w wieku 14 lat. W ciągu 6 lat (20 lat) dotarł do Segunda B, w której był przez 9 sezonów. W Segunda División był 6 sezonów, do momentu trafienia do Primera w wieku 35 lat.

W 2003 roku zerwał ścięgno Achillesa i przeszedł trudny okres, miał przerwę przez kilka miesięcy.

PROFIL OSOBISTY

Bardzo dobrze przygotowany fizycznie, śledzi grę z bardzo bliska i towarzyszy zagraniom w polu karnym z łatwością, co pozwala mu prawie zawsze podejmować trafne decyzje w szybkich akcjach. Ma więcej wątpliwości w akcjach związanych z pociągnięciami przy rożnych, jak wszyscy.

Nacho to sędzia bardzo techniczny i zdyscyplinowany, co powoduje, że zawsze karze kartkami w regulaminowych przypadkach (ręce, łokcie, wejścia od tyłu, brak pozwolenia na szybkie wznowienie gry, etc).

Jest jednym z niewielu sędziów, którzy w tym sezonie zmienił decyzję [literówka / błąd ortograficzny – jest „a cambiado”, powinno być „ha cambiado”] o rzucie z autu dla zespołu, bo wykonali go z miejsca zbyt do przodu.

Przez swój poziom spokoju i odwagi, pokaże żółtą kartkę lub wyrzuci, ilu tylko zawodników na to zasłuży.

Jest odważny i zwykł podejmować decyzje bardzo przekonany [błąd stylistyczny – jest rzeczownik „convencimento” (przekonanie)], z tego względu zawsze karze żółtą kartką w sposób sprawiedliwy.

Nie ma wielkiej osobowości ani charyzmy, ale jego bezpieczeństwo i ostrożność powoduje, że „ogarnia” mecze w sposób efektywny.

Ma wysoki poziom zaufania do samego siebie, co jest pozytywne, ale jednocześnie powoduje, że nie ufa i nie broni decyzji swoich asystentów, jak gdyby były jego własnymi. Zaufa im w przypadku fauli, ale mniej w odniesieniu do żółtych kartek.

Asystenci, kiedy mało się ich słucha, maja tendencję do ograniczenia swoich wskazówek dla arbitra głównego, przez co jest łatwe, żeby nie brali udziału [w sędziowaniu], jeżeli nie są bardzo przekonani co do tego, co mają przekazać.

W trakcie aktualnego sezonu, jeżeli chodzi o spalone, trafniej wskazuje je Asystent 2 niż ten od strony ławek rezerwowych.

Nie będzie miał wątpliwości, żeby przerwać grę jeżeli kontuzji dostanie bramkarz lub piłkarz w strefie, która unika spalonego.

Przekazuje spokój, ale kiedy jest na to czas, wie kiedy i jak zwrócić uwagę, w tym celu umie pokazać silny charakter i duże przekonanie jeżeli musi uciszyć zawodników.

Nie podobają mu się symulacje, choć nie będzie ryzykował pokazania żółtej kartki jeżeli nie jest bardzo pewny intencji oszukania.

Jest rozsądny i można z nim rozmawiać w sposób wyedukowany, nie pozwala na protesty, gdy są nieuzasadnione ani takie z brakiem wychowania (pełne złości lub z niewłaściwymi gestami)

Podejmuje decyzje z dużą pewnością, ma duży poziom zaufania do samego siebie.

Trzeba pamiętać, że w najbliższym tygodniu sędziowie pierwszej i drugiej ligi mają SPOTKANIE TECHNICZNE w Madrycie i będą analizowane ich zachowania, przez co mają tendencję, żeby pokazać się jako bardziej spełniający oczekiwania Komitetu, we wszelkich aspektach.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich