Opublikowano rozmowy sędziego meczu Real – Almeria. Tak tłumaczył kontrowersyjne decyzje

Ostatni mecz Realu Madryt z Almerią opiewał w liczne kontrowersje, dotyczące decyzji podejmowanych przez sędziów. W Hiszpanii pojawiły się głosy, że arbitrzy celowo „gwizdali” na korzyść „Królewskich”. Teraz w mediach pojawiły się zapisy ich rozmów przy analizach VAR.
Na Santiago Bernabeu w niedzielne popołudnie długo pachniało sensacją. Almeria, która znajduje się w grupie spadkowej, prowadziła z Realem Madryt 2-0. Klub ze stolicy Hiszpanii zdołał jednak odwrócić losy meczu i ostatecznie wygrał 3-2. Nie brakowało jednak głosów, że wynik został wypaczony przez sędziów.

„Ty decyduj”

Real kontakt złapał po bramce Jude’a Bellinghama z rzutu karnego. Do jego analizy użyto systemu VAR. W hiszpańskich mediach przedstawiono, jak wyglądała rozmowa arbitra głównego z sędziami odpowiedzialnymi za wideoweryfikację.
– Podaję widok wysoko z tyłu, abyś mógł zobaczyć wszystko w kontekście i w separacji między piłkarzami. Ty decyduj – słyszał Francisco José Hernandez Maeso przy okazji analizy potencjalnej „jedenastki”.

Chwilę po wykorzystaniu stałego fragmentu padł gol dla Almerii na 3-1, ale sędzia go nie uznał. Powodem decyzji był domniemany faul na piłkarzu Realu. Jak zareagował Maeso w rozmowie z VAR-em?
– Tak, to rzeczywiście był początek fazy ataku. Dlatego odgwiżdżę faul na korzyść Realu Madryt, anuluję gola i dam żółtą kartkę piłkarzowi Almerii – cytują hiszpańscy dziennikarze. 

To było jednak nic przy golu Viniciusa. Właśnie ta sytuacja wywołała największe kontrowersje, gdyż Brazylijczyk piłkę do siatki skierował barkiem. Arbiter przyjrzał się akcji i stwierdził, że gol był prawidłowy.
– Piłka uderzyła go w bark. Oceniam ewentualny faul w ataku. To prawidłowy gol, nie ma tutaj faulu – stwierdził sędzia VAR.