Wojciech Szczęsny zmęczony sezonem. „Potrzebował się zrestartować”

Wojciech Szczęsny obejrzał spotkanie Juventusu z Napoli z perspektywy ławki rezerwowych. Andrea Pirlo wyjaśnił przyczynę tego zdarzenia na pomeczowej konferencji prasowej.

Pirlo zmienił zdanie

Przypomnijmy, że Andrea Pirlo zapowiadał przed hitowym starciem, iż Szczęsny zagra od pierwszej minuty. Tak się jednak nie stało. Włoski szkoleniowiec zdradził, że Polak potrzebował odpoczynku po natłoku dotychczasowych spotkań.

– Rozmawiałem z nim i stwierdził, że czuje się zmęczony po rozegraniu tylu spotkań w ostatnim czasie, zwłaszcza że dużo grał w reprezentacji. Dla nas jest dalej numerem jeden, potrzebował po prostu odpocząć i się zrestartować.

Numer 1 w bramce

Wojciech Szczęsny to podstawowy golkiper Starej Damy. W bieżącej kampanii wystąpił dla mistrzów Włoch 31 razy. Zanotował w tym czasie 8 czystych kont. Najbliższej szansy na powrót Polaka do bramki można upatrywać w niedzielnym meczu Juventusu z Genoą.

Scudetto dla Interu?

Stara Dama zajmuje 3. miejsce w tabeli Serie A. Po 29. rozegranych meczach posiada 59 punktów na swoim koncie. Przed nimi znajdują się jedynie Inter (71 punktów) i Milan (60 punktów).

Źródło: TVP Sport