Jasne stanowisko Andrei Pirlo ws. Szczęsnego. „Będzie mógł pokazać swoją prawdziwą wartość”

Po serii błędów Wojciecha Szczęsnego głos w sprawie Polaka zabrał Andrea Pirlo. Szkoleniowiec „Starej Damy” przyznał, że nie ma zamiaru sadzać swojego podstawowego bramkarza na ławce rezerwowych.

Błędy Szczęsnego

O wydarzeniach z ostatnich tygodniach Wojtek Szczęsny z pewnością będzie chciał jak najszybciej zapomnieć. Najpierw zaczęło się od fatalnego błędu w meczu reprezentacji Polski z Węgrami, kiedy reprezentant Polski nie najlepiej się ustawił. W sobotę Juventus zmierzył się w derbach Turynu na wyjeździe z Torino. „Stara Dama” zremisowała 2:2, a obie stracone bramki można zapisać na konto polskiego bramkarza.

Polak utrzyma miejsce w wyjściowym składzie

We włoskich mediach zaczęło się mówić nie tylko o posadzeniu Szczęsnego na ławce w najbliższych meczach, a nawet o możliwej sprzedaży Polaka. Nt. transferu, póki co, nie mamy jeszcze żadnej oficjalnej informacji. Jeśli jednak chodzi o nadchodzące spotkania, głos zabrał Andrea Pirlo.

– W środę w bramce od pierwszej minuty stanie Szczęsny. Mogę to potwierdzić. Po złym występie zawsze jest chęć odkupienia win. Szczęsny będzie mógł pokazać swoją prawdziwą wartość – wyznał na konferencji prasowej Andrea Pirlo, trener Juve.

Ważny sprawdzian

Przed Juve niezwykle ważny egzamin. W środę „Stara Dama” podejmie na własnym obiekcie SSC Napoli. W poprzednich latach oba kluby kilkukrotnie rywalizowały o „Scudetto”. W obecnej kampanii obu zespołom przyjdzie walczyć jedynie o miejsce gwarantujące udział w Lidze Mistrzów. Na tę chwilę Juve zajmuje 4. lokatę, z kolei Napoli okupuje 5. pozycję z tą samą liczbą punktów.

Michał Budzich