Wniosek Polaków ma zostać odrzucony. FIFA pozostaje nieugięta

FIFA ma odrzucić wniosek Polaków odnośnie dowołania dodatkowych piłkarzy w miejsce zawodników usuniętych ze zgrupowania reprezentacji U-17. Informację przekazał „Przegląd Sportowy”.
W ostatnich dniach głównym tematem w polskich mediach sportowych była reprezentacja Polski do lat 17, która za kilka dni rozpocznie Mistrzostwa Świata. Niestety, o naszych młodych reprezentantach zrobiło się głośno ze względów pozasportowych. Podczas jednej z nocy czwórka 17-latków opuściła hotel i spożywała alkohol. O tym incydencie dowiedział się sztab, który postanowił usunąć całą czwórkę ze zgrupowania z powodu złamania wewnętrznego regulaminu.
Po usunięciu czterech chłopców ze zgrupowania do gry na mundialu pozostało już zaledwie 17 zawodników, w tym trzech bramkarzy. Do gry w polu pozostało zatem zaledwie 14 piłkarzy. W związku z tym PZPN postanowił złożyć prośbę do FIFA o możliwość dowołania nowych piłkarzy w miejsce tych usuniętych ze zgrupowania.
FIFA wciąż nie podjęła jeszcze oficjalnej decyzji w tej sprawie. Ta ma zapaść już niedługo, jednak negocjacje wciąż trwają, informuje „Przegląd Sportowy”. Jak jednak czytamy, szanse na zgodę ze strony FIFA są minimalne. W tej sprawie postanowił interweniować sam Cezary Kulesza. Prezes PZPN wraz z sekretarzem generalnym udali się na miejsce w celu negocjacji.


źródło: Przegląd Sportowy

Michał Budzich

1 komentarz do “Wniosek Polaków ma zostać odrzucony. FIFA pozostaje nieugięta”

Możliwość komentowania została wyłączona.