Włosi komplementują Kacpra Kozłowskiego. Co za słowa o 17-latku!

Kacper Kozłowski to jeden z największych polskich talentów ostatnich lat. 17-latek budzi podziw tak kibiców, jak i ekspertów i dziennikarzy. Oko na młodym piłkarzu Pogoni Szczecin zawiesiło także wiele uznanych klubów — donosi calciomercato.com.

Pomocnik jakiś czas temu wdarł się do składu „Portowców”. Dobrymi, odważnymi występami w Ekstraklasie zapracował także na powołanie do reprezentacji Polski. Paulo Sousa pokłada duże nadzieje w 17-latku, co potwierdził włączając go do kadry na Euro 2020. Tam Kozłowski miał również szansę zadebiutować w narodowych barwach. Łącznie Portugalczyk wystawił go w pięciu meczach.

5 klubów zainteresowanych

Od dłuższego czasu pojawiają się plotki związane z piłkarzem Pogoni. Według nich Kozłowskiemu intensywnie przyglądają się różne, uznane kluby. Włoski portal calciomercato.com ujawnił, że chodzi o: Juventus, AC Milan, Borussię Dortmund, RB Salzburg i RB Lipsk.

– Kozłowski wie, czego chce, wie, ile jest wart. I niczego się nie boi – komplementowano Polaka.

Dziennikarze uważają, że Kozłowski to nieprawdopodobny talent. Niewykluczone, że jeśli 17-latek mądrze poprowadzi swoją karierę, to wyrośnie z niego piłkarz o klasie podobnej do Roberta Lewandowskiego.

– Jeden taki rodzi się raz na trzydzieści lat. W Polsce są pewni, że Kacper Kozłowski jest nowym talentem, który może pokazać się na międzynarodowej scenie jak Robert Lewandowski. To nowoczesny pomocnik, mieszanka Paula Pogby i Kevina De Bruyne – napisano na calciomercato.com.