Włoscy giganci chcą Kamila Grabarę. Zbliża się wielki transfer polskiego bramkarza?

Tomasz Włodarczyk poinformował o zainteresowaniu włoskich gigantów Kamilem Grabarą. Polski bramkarz wkrótce może zmienić barwy i trafić do Serie A. 

Grabara zbiera kapitalne opinie za swoje występy w Kopenhadze. W ostatnim meczu z Rakowem Częstochowa w eliminacjach Ligi Mistrzów, bramkarz ponownie zachował czyste konto, a jego drużyna wygrała 1-0. Już w najbliższą środę będzie mógł ponownie zmierzyć się z „Medalikami”, tym razem przed własnymi kibicami.

Trafi do Włoch?

Forma Grabara nie umknęła klubom z topowych lig. W ostatnich tygodniach Polaka łączono między innymi z Bayernem Monachium, gdzie w szerszej perspektywie miałby zastąpić Manuela Neuera. To jednak nie koniec plotek związanych z jego przyszłością.

Tomasz Włodarczyk w jednym z programów na antenie „Meczyków” zdradził, które kluby jeszcze interesują się 24-latkiem. W grę wchodzą włoscy potentaci.

– Kamil Grabara prawdopodobnie zostanie w FC Kopenhaga, jeśli ta przejdzie Raków i zagra w Lidze Mistrzów, ale jednocześnie może dogadać się z nowym pracodawcą. Słyszę o Bundeslidze lub którymś z trzech topowych klubów Serie A – Milan, Inter lub Juventus. Nie wiem dokładnie który – zdradził Włodarczyk. 

– Pod kątem rywalizacji o miejsce w składzie na dziś mógłby rywalizować z Yannem Sommerem. Szwajcar dołączył tego lata do Interu – dodał.

Grabara do tej pory wystąpił w 85 meczach FC Kopenhaga. Zachował w nich 39 czystych kont, zaś z drużyną dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Danii. W CV ma także wygrany krajowy puchar.