Włochy nie będą rywalem Polski w barażach. Pozostają już tylko dwa warianty

Reprezentacja Włoch uzyskała bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024. Jest to dobra wiadomość dla reprezentacji Polski, która dzięki temu uniknie Włochów w barażach. Przed ostatnim dniem kwalifikacji w grze pozostają już tylko dwa warianty potencjalnych rywali Polaków w barażach.

Obecni mistrzowie Europy do ostatniej kolejki eliminacji drżeli o awans na turniej w Niemczech. Ostatecznie Włosi zdołali uzyskać bezpośredni awans. W ostatnim meczu zremisowali z Ukrainą. To właśnie kosztem naszych wschodnich sąsiadów Włosi zakwalifikowali się na EURO 2024. Na koniec eliminacji obie reprezentacje miały tyle samo punktów, o awansie zadecydował lepszy bilans bezpośrednich starć.

Baraże do EURO 2024. Wyjaśniamy, o co w tym wszystkim chodzi [CZYTAJ]

Dobre wieści dla reprezentacji Polski

Awans Włochów jest kapitalną wiadomością dla reprezentacji Polski. Dzięki temu Polacy unikną Włochów w marcowych barażach o EURO. Co więcej, Biało-Czerwoni już dziś są pewni tego, że będą gospodarzem półfinału baraży. O tym, kto będzie gospodarzem finału baraży w naszej ścieżce zadecyduje losowanie.
Z kim Polska zagra w barażach?

Ostateczny układ ścieżki „A” baraży o EURO, w której znajdzie się Polska, poznamy już jutro, kiedy zapadną ostateczne rozstrzygnięcia. Na dziś pozostają już zaledwie dwa warianty. Dla nas najważniejsza jest walka o bezpośredni awans między Chorwacją a Walią. Ten kto nie zdoła się zakwalifikować, zagra w „polskiej” ścieżce baraży. W uprzywilejowanej pozycji jest Chorwacja, która ma na swoim koncie dwa punkty więcej.
Wariant A

Pierwszy wariant, to bezpośredni awans Walii. Wówczas w barażach zagra Chorwacja, która w półfinale zmierzy się z Estonią. Polska zagra z kimś z trójki Finlandia, Ukraina, Islandia. Potencjalny rywal w takim przypadku zostanie wylosowany.
Wariant B

Drugi wariant, to bezpośredni awans Chorwacji. Tym samym w barażach zagrałaby Walia. Z perspektywy reprezentacji Polski jest to rozwiązanie zdecydowanie bardziej korzystne. Oznaczałoby to, że Polska w półfinale baraży zagrałaby z Estonią. Z kolei Walia stawiłaby czoła komuś z trójki Finlandia, Ukraina, Islandia.
Michał Budzich