Właściciel Liverpoolu przeprasza za zamieszanie związane z Superligą. „Chcemy odbudować wasze zaufanie”

Angielskie kluby ogłosiły swoje odejście z Superligi. Jako pierwszy z nowego tworu odłączył się Manchester City. Głos w sprawie nieudanego projektu zabrał właściciel Liverpoolu, John W. Henry, który przeprasza kibiców The Reds.

Wygrali kibice

Superliga upada po kilkudziesięciu godzinach. Po zaledwie dwóch dniach od ogłoszenia projektu rozpoczęły się protesty kibiców. Fani wywarli ogromną presję na swoich klubach, przez co zmuszeni właściciele chcą zrezygnować z udziału w nowym tworze.

Właściciel Liverpoolu przeprosił fanów

Nie zabrakło również przeprosin ze stron władz klubów, które miały uczestniczyć w Superlidze. Głos w sprawie zamieszania i nadwyrężenia zaufania kibiców zabrał John W. Henry, właściciel Liverpoolu.

– Chcę przeprosić wszystkich fanów Liverpoolu za zamieszanie, które wprowadziłem w ciągu ostatnich dni. Ten projekt nigdy nie miał szans bez poparcia kibiców. Jasno wypowiedzieliście swoje zdanie, a ja je usłyszałem – powiedział Henry.

„Piłkarze i trener nie mieli z tym nic wspólnego”

– Chcę przeprosić też Juergena Kloppa, piłkarzy i wszystkich, dzięki którym kibice Liverpoolu mogą być dumni. Oni nie mieli nic wspólnego z tym zamieszaniem. To poszkodowani i to boli mnie najbardziej. Kochają Liverpool i codziennie dają mu wszystko od siebie. Chcemy odbudować wasze zaufanie i kroczyć dalej – dodał właściciel Liverpoolu.

Zobacz również: Problemy Liverpoolu! „The Reds” mogą nie zagrać ani w Superlidze, ani w Lidze Mistrzów

Źródło: Liverpool