Problemy Liverpoolu! „The Reds” mogą nie zagrać ani w Superlidze, ani w Lidze Mistrzów

Jak podaje brytyjski „The Telegraph”, Liverpool wkrótce może mieć ogromne problemy. Jest to pokłosie dołączenia do Superligi oraz odejścia ze struktur UEFA. Co dalej z „The Reds”?

Niezadowolenie kibiców Liverpoolu

W nocy z niedzieli na poniedziałek ogłoszono zamiary utworzenia Superligi. Wśród 12 klubów odpowiedzialnych za zorganizowanie rozgrywek znalazł się również obecny mistrz Anglii – Liverpool. Z decyzji zarządu „The Reds” nie byli zadowoleni nawet ich kibice, którzy natychmiastowo rozpoczęli protesty pod stadionem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Stracił dwie roboty jednego dnia. Jak przegrać życie? Prezentuje Andrea Agnelli

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Gwiazdy światowego futbolu komentują zapowiedź powstania Superligi. „Jeśli Superliga przejdzie, marzenia się skończą”

Ponadto z decyzją klubu nie zgodzili się również piłkarze, którzy we wtorek opublikowali krótki komunikat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Mocny wywiad Florentino Pereza. „My chcemy uratować futbol. W całości”

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UEFA zamierza ukarać Pereza. Real Madryt zostanie wydalony z europejskich pucharów

Nici z utworzenia Superligi?

Zaledwie kilkadziesiąt godzin po ogłoszeniu planów dot. utworzenia Superligi w mediach zaczęła się pojawiać masa informacji mówiących o tym, że kilka „klubów założycielskich” rozważa opuszczenie projektu. W tym gronie znalazły się takie kluby jak Chelsea, Manchester City, Chelsea, czy Atletico Madryt. Z kolei Joan Laporta, prezydent FC Barcelony, ogłosił, że Barça weźmie udział w rozgrywkach, jeśli będą chcieli tego socios, a na to się raczej nie zapowiada.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Niesamowite sceny obok Stamford Bridge. Reakcja kibiców na wieści, że Chelsea zamierza opuścić Superligę [WIDEO]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Guardiola ma pretensje o dołączenie do Superligi. „Ja też mam prawo do własnej opinii”

Kłopoty Liverpoolu

Tak więc wszystko wskazuje na to, że pomysł utworzenia Superligi spali na panewce. W takim przypadku problemy może mieć Liverpool, który według „The Telegraph” opuścił szeregi FIFA oraz UEFA. Jeśli okazałoby się to prawdą, to „The Reds” mogą nie wziąć udziału w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, do czasu powrotu do UEFA.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak mają wyglądać składy reprezentacyjnych potęg. Co z Polską grupą na Euro? [przewidywania]

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Perez nie martwi się groźbami UEFY. „Nie mam wątpliwości, że zagramy”

Michał Budzich