Wiemy, kto zaprosił Mirosława Stasiaka do Mołdawii! Jest oficjalny komunikat

Zamieszanie związane z osobą Mirosława Stasiaka zbliża się ku końcowi. W mediach pojawił się oficjalny komunikat, który wyjaśnia kwestię tego, kto zaprosił osobę skazaną za korupcję na mecz z Mołdawią.

Przed kilkoma dniami ujawniono, że wraz z reprezentacją Polski na mecz wyjazdowy do Mołdawii udał się Mirosław Stasiak, który przed laty był skazany za korupcję w polskiej piłce. Dziś dyskusja w tym temacie rozgrzała się do czerwoności. Oliwy do ognia dolał PZPN, który w swoim oświadczeniu nie wskazał konkretnego sponsora, który zaprosił Stasiaka na wyjazd. To wywołało ogromne oburzenie. Kolejni sponsorzy publikowali swoje oświadczenia. Dla przykładu prezes firmy InPost zagroził zakończeniem współpracy z PZPN. Z kolei firma Tarczyński poinformowała, że nie zamierza przedłużać umowy zawartej w 2022 roku i zapowiedziała próbę wcześniejszego zakończenia współpracy.

W końcu zagadka została rozwiązana. W piątkowe popołudnie oficjalny komunikat wydała firma „inszury.pl”. To na jej zaproszenie do Mołdawii wraz z reprezentacją poleciał Mirosław Stasiak. Dowiadujemy się, że Stasiak poleciał na mecz jako osoba towarzysząca.

„OŚWIADCZENIE

W związku z tym, iż do tej pory nie sprawdzaliśmy osób towarzyszących naszym zaproszonym gościom, po weryfikacji listy uczestników do których trafiły przyznane nam zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w Mołdawii, ustaliliśmy iż Pan Mirosław Stasiak był jednym z odbiorców wydarzenia korzystających z naszej puli pakietów wyjazdowych jako osoba towarzysząca.

Ubolewamy nad zaistniałą sytuacją i zapewniamy, iż każdy następny wyjazd będzie skrupulatnie weryfikowany pod względem personalnym. Informujemy, że wdrażamy już rozwiązania, które uniemożliwią zaistnienie takiej sytuacji w przyszłości. Jednocześnie oświadczamy, iż w/w osoba nie jest w żaden sposób powiązana z Polskie Media Ubezpieczeniowe Sp. z o.o.”

Michał Budzich