Wiemy ile Napoli chce za Arkadiusza Milika! Czy znajdzie się jakiś chętny?

Arek Milik wciąż nie ma szans na regularną grę w Napoli. Aurelio De Laurentiis, prezes klubu z Neapolu, przedstawił oczekiwaną kwotę za Polaka. Czy w zimę znajdzie się ktoś, kto zadowoli 71-letniego prezesa?

Kontrakt Arkadiusza Milika z Napoli obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Przed Polakiem są dwie opcje. Pierwsza z nich to odejście za darmo i dołączenie do nowego klubu dopiero po 30 czerwca. Druga możliwość jest taka, że jeśli jakiś klub będzie zainteresowany sprowadzeniem Polaka już zimą, to najpierw będzie musiał dogadać się z Napoli i zapłacić żądaną przez De Laurentiisa kwotę.

Jak donoszą włoskie media, Aurelio De Laurentiis oczekuje za swojego piłkarza sumy rzędu 15 milionów euro.  Arek Milik wciąż jest łakomym kąskiem na rynku transferowym, ale czy jest sens kupowania piłkarza za kilkanaście milionów euro, gdy pół roku później będzie on dostępny za darmo?

Niemal przez całe letnie okienko transferowe ciągnęła się saga związana z odejściem Arka Milika z Napoli. Pojawiło się wielu zainteresowanych jak m.in. Tottenham, Atletico, czy Juventus, jednak ostatecznie zabrakło konkretów. W ostatnich tygodniach najgłośniej mówi się jednak o zainteresowaniu ze strony Milanu i Interu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

Michał Budzich