Milik zmieni klub tej zimy? Pojawili się nowi chętni

Okienko transferowe zamknęło się prawie miesiąc temu, a saga z Milikiem trwa w najlepsze. Według włoskich mediów Polakiem interesują się 2 topowe kluby z Serie A.

Przyszłość Arkadiusza Milika stoi pod znakiem zapytania. Napastnik mógł przedłużyć kontrakt z Napoli, lecz nie zdecydował się na takie rozwiązanie, przez co został odsunięty od składu. Polak chciał odejść z Napolu, łączono go m.in. z Romą, Atletico Madryt czy Juventusem, lecz wszystkie rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Milik 1 lipca 2021 roku stanie się wolnym zawodnikiem, lecz to oznacza, że obecny sezon spędzi na trybunach. Jeśli 26-latek myśli o wyjeździe z reprezentacją na przyszłoroczne EURO, to musiałby zimą zmienić klub. Chętnych na usługi Polaka nie brakuje.

Milan i Inter lubią Milika. Aurelio De Laurentiis spróbuje go sprzedać w styczniu – poinformowała La Gazzetta Dello Sport

Kwota, jaką prezes Napoli chciałby otrzymać za Milika wynosi 20 milionów euro. Sam napastnik chciałby zarabiać 4 miliony euro rocznie.

Inter i Milan uważają, że Napoli chce zbyt wiele za Milika. Z podobnego powodu nie udały się negocjacje Napoli z Tottenhamem pod koniec września. By wydostać się z tego tunelu, niezbędna będzie zmiana strategii – piszą włoskie media

Kacper Polaczyk