Wielki klub zostanie wykluczony z Ligi Mistrzów? UEFA grozi karą za Finansowe Fair Play

Czarne chmury zebrały się nad FC Porto. Portugalski klub może zostać wykluczony z gry w Lidze Mistrzów. Powodem mają być nieścisłości w kwestii przestrzegania zasad Finansowego Fair Play. 
FC Porto w bieżącym sezonie w Lidze Mistrzów zaszło tylko do 1/8, gdzie odpadło w dramatycznych okolicznościach. Dwumecz z Arsenalem był bardzo wyrównany i o końcowym rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne. Niewykluczone, że dla portugalskiego klubu był to ostatni występ w LM na jakiś czas.

Finansowe Fair Play…

Nad FC Porto wisi widmo możliwego zawieszenia przez UEFĘ za nieprzestrzeganie zasad Finansowego Fair Play. Szczegółowe informacje przekazała redakcja „A Bola”, według której: „w okresie od października 2023 r. do stycznia 2024 r. pomimo dodatniego salda w wysokości 35 mln euro w pierwszej połowie sezonu”.
Klubowi ma grozić wykluczenie na okres nawet trzech lat. Jest jednak szansa, żeby uniknąć takiego scenariusza. Portugalczycy muszą wpłacić w tym celu kwotę około dwóch milionów euro kary. Jak dodaje „A Bola”, prezes Porto miał już zgłosić się do UEFA z prośbą o renegocjację grzywny. Ogłoszenie oficjalnej decyzji ma przypaść na 27 kwietnia.

Dodaj komentarz