Wielka szansa dla Jakuba Kiwiora? Czołowy klub Serie A chce ściągnąć Polaka!

Jakub Kiwior wzbudza spore zainteresowanie na rynku transferowym. Rezerwowy stoper Arsenalu wkrótce może zostać wypożyczony do Włoch. Poważnie rozważać jego wypożyczenie ma czołowa ekipa Serie A. 
Rok temu Arsenal postanowił wyłożyć 25 milionów euro i ściągnąć do siebie Jakuba Kiwiora ze Spezii. Niestety Polak nie ma pewnego miejsca w składzie „Kanonierów” i przegrywa rywalizację. Mimo to, kiedy pojawia się na murawie, zbiera przeważnie dobre recenzje. Mikel Arteta ceni sobie jednak innych defensorów.

Powrót do Włoch?

Z tego powodu niewykluczone, że lewonożny obrońca wkrótce zmieni barwy klubowe. Co prawda nie na stałe, ale na jakiś czas. Jego usługami ma być bowiem zainteresowany AC Milan, który planuje wzmocnienie defensywy nadchodzącej zimy. Według „La Gazzetty dello Sport” włoski klub chciałby pozyskać zawodnika na zasadzie wypożyczenia. Co więcej, Arsenal jest ponoć chętny na takie rozwiązanie.
Milan ma mieć na radarze także innych obrońców. Na liście znajdują się ponoć takie nazwiska jak: Lloyd Kelly z Bournemouth, Konstantinos Koulierakis z PAOK-u Ateny czy Juan Miranda z Betisu. Co istotne – to Polak ma być priorytetem i jego notowania stoją w Mediolanie najwyżej.
– Pierwsza opcja to Kiwior, niegdyś gracz Spezii, dziś Arsenalu. Urodzony w 2000 roku lewonożny obrońca nie otrzymuje zbyt wielu szans w Anglii – czytamy w „LGdS”.
– Może grać na lewej stronie obrony, a także jako stoper. Arsenal rozważa, czy nie zgodzić się na jego wypożyczenie. Nawet z opcją wykupu. To może być szansa – dodali dziennikarze.