Wielka kasa dla Sunderlandu! Majątek 22-letniego właściciela wzbudza wielkie nadzieje

Sunderland zmienia właściciela! Klub zostanie przejęty przez Kyrila Louisa-Dreyfusa. Majątek rodziny 22-latka wyceniany jest na około 2 miliardy funtów. Czy to będzie nowy początek w historii „Czarnych kotów”?

Drużyna ze Stadium of Light aktualnie występuje w League One, czyli na 3. poziomie rozgrywkowym w Anglii. W przeszłości 6-krotnie zdobywali mistrzostwo kraju (1892, 1893, 1895, 1902, 1913 i 1936 rok). Ostatni raz w Premier League występowali w sezonie 2016/17.

Nowy początek

Zmiana właściciela może oznaczać dla Sunderlandu swoisty restart. Kibicom „Czarnych kotów”  marzy się oczywiście powrót do gry na najwyższym szczeblu. Zważywszy na 141-letnią historię klubu na nowego właściciela może spaść ogromna presja. On zdaje się być tego jednak świadomy.

„Kupując Sunderland, biorę na siebie odpowiedzialność za rozwój i dbałość o przyszłość klubu. Chcemy stworzyć drużynę grającą atrakcyjny futbol i kochaną przez kibiców, których wsparcie będzie kluczowe dla naszego sukcesu. Jestem przekonany, że razem jesteśmy w stanie przywrócić Sunderland na szczyt angielskiego futbolu” – Mówił 22-latek.

Dotychczasowy właściciel zgodził się na sprzedaż klubu już w listopadzie. Następnie, po kolejnych sześciu tygodniach negocjacji przygotowano wszystkie dokumenty gotowe do podpisania. Louis-Dreyfusa czeka tylko na zaakceptowanie transakcji przez EFL. Jeśli federacja zgodzi się na transakcję, to 22-latek zostanie nowym prezesem i w większości właścicielem Sunderlandu.

W XIX wieku rodzina młodego inwestora założyła firmę zajmującą się rolnictwem i przetwórstwem żywności, a także spedycją międzynarodową. Co ciekawe, matka chłopaka jest mniejszym udziałowcem… w Olympique Marsylia! 22-latek jest dziedzicem majątku wycenianego prawie na 2 miliardy funtów. Jego ojciec zmarł w 2009 roku.