Wielcy trenerzy pozostają bez pracy. Czy któryś z nich obejmie reprezentację Polski?

W poniedziałek reprezentacja Polski rozstała się z Jerzym Brzęczkiem. Niemal natychmiastowo ruszyła lawina spekulacjo na temat następcy szkoleniowca.

Informacja o zwolnieniu Brzęczka spadła na nas znikąd. Wiadomość na Twitterze Polskiego Związku Piłki Nożnej pojawiła się w poniedziałek 18 stycznia o godzinie 12:28.  Jak poinformował Krzysztof Stanowski, przyczyną zwolnienia miała być analiza dotychczasowych wyników selekcjonera.

Zobacz reakcje na zwolnienie Jerzego Brzęczka!

Kto zostanie jego następcą?

Do zastanawiania się nad następcą Brzęczka Zbigniew Boniek usiadł zapewne już wcześniej. Bardzo nierozsądnym byłoby zwalnianie selekcjonera, kiedy zbliża się Euro, i niepozostawianie sobie żadnej alternatywy. My postanowiliśmy zerknąć na Transfermarkt i sprawdzić, którzy trenerzy są aktualnie dostępni na rynku.

Wśród nich jest między innymi Thomas Tuchel, niedawno zwolniony z PSG czy Lucien Favre. Jak jednak powszechnie wiadomo, Zbigniewowi Bońkowi bliżej do włoskiej szkoły trenerskiej, ale na liście nie brakuje i takich nazwisk.

Możemy na niej zobaczyć choćby Massimiliano Allegriego, który od rozstania z Juventusem nie znalazł nowego pracodawcy. Znajduje się tam także Luciano Spalletti czy Maurizio Sarri.

Czy na któregoś z nich zdecyduje się prezes PZPN-u? Na czwartek na godzinę 15:00 zaplanowano jego konferencję prasową. Wówczas zapewne dowiemy się nieco więcej szczegółów oraz możliwe, że poznamy już nazwisko nowego selekcjonera.

Pełną listę wolnych szkoleniowców możecie sprawdzić odwiedzając Tranfermarkt.de