Wieczysta się zbroi! Kolejny piłkarz z przeszłością w Ekstraklasie i 1. Lidze trafił do okręgówki

Wieczysta Kraków poinformowała o zakontraktowaniu nowego zawodnika. Do klubu z okręgówki dołączył kolejny piłkarz z przeszłością w Ekstraklasie i 1. Lidze.

W barwach krakowskiego zespołu aktualnie występuje Sławomir Peszko, Radosław Majewski czy Jakub Bąk. Do grona dawnych ekstraklasowiczów dołącza teraz także Seweryn Michalski. 26-latek związał się z Wieczystą 3-letnim kontraktem.

Przeszłość w 1. Lidze i epizod w Belgii

Środkowy obrońca jest wychowankiem GKS-u Bełchatów. W przeszłości występował w barwach m.in. Jagiellonii Białystok. Miał także okazję posmakowania zagranicznej piłki, kiedy zaliczył krótki epizod w belgijskim KV Mechelen. Tam jednak kariery nie zrobił. W Belgii spędził jedynie pół roku.

Łącznie rozegrał 17 meczów na boiskach Ekstraklasy, a także 126 na poziomie 1. Ligi. W Wieczystej grać będzie z „czwórką” na plecach.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wieczysta Kraków (@kswieczysta)

– Jest to wysoki zawodnik, dobrze grający głową, umiejący zdobyć bramkę po stałym fragmencie gry, ale też z dobrym wyprowadzaniem piłki i umiejętnością czystego odbioru jej przeciwnikowi. W tym roku skończy dopiero 27 lat, więc śmiało może grać u nas przez 3-4 sezony na coraz wyższym poziomie. U boku takich zawodników, jakich posiadamy w kadrze, liczymy, że będzie się cały czas rozwijał – Komentował najnowszy nabytek trener Wieczystej, Przemysław Cecherz.