Wiadomo, ilu widzów w Polsce oglądało El Clasico. Lewandowski nic nie zmienił

Wielkie wydarzenie, jakim jest El Clasico, zawsze gromadzi ogromną ilość widzów. Nie inaczej sytuacja ma się w Polsce. Wiadomo, ilu kibiców obejrzało starcie Realu Madryt z FC Barceloną w naszym kraju.

Królewscy pokonali w niedzielę Blaugranę 3-2. W wyniki porażki drużyna Xaviego straciła ostatnie złudzenia i nie ma już szans na zdobycie mistrzostwa Hiszpanii, choć te przed spotkaniem i tak były niewielkie.

Wielka publiczność

Klasyk jak zawsze śledziła ogromna ilość kibiców. W Polsce mecz mogliśmy oglądać na antenie „Eleven Sports” i „Canal+”. Pierwsza stacja zgromadziła przed odbiornikami aż 437 tysięcy widzów, jak poinformowała firma Nielsen. Drugi nadawca miał z kolei uzbierać wynik 359 tysięcy widzów.

Warto podkreślić, że na wynik, według badań, nie wpłynęło zejście z boiska Roberta Lewandowskiego. Polak rozegrał całą pierwszą połowę, zaś po zmianie stron Xavi zdecydował się na zmianę. Napastnik zszedł z murawy w 64. minucie, a jego miejsce zajął Ferran Torres.