Wiadomo, ile Bayern zapłacił za Kane’a. Podano dokładne kwoty oraz bonusy

Harry Kane jest już piłkarzem Bayernu Monachium. Ile dokładnie Tottenham otrzyma za swojego zawodnika? O szczegółach całej transakcji poinformował „The Guardian”. 

Kane został w sobotni poranek oficjalnie zaprezentowany przez Bayern jako nowa „9”. Anglik miał podpisać czteroletni kontrakt z mistrzami Niemiec. Już dziś z kolei będzie miał okazję na debiut w nowym klubie, przy okazji meczu z RB Lipsk o Superpuchar Niemiec.

Ile do kasy?

W mediach przewijało się wiele informacji o potencjalnej kwocie, jaką Bayern zapłaci Tottenhamowi. Finalnie miało stanąć na 120 milionach funtów, lecz i to nie jest do końca potwierdzone.

„The Guardian” podaje, że podstawa transferu opiewa na 86 mln funtów. Dodatkowo Bawarczycy mieli zagwarantować kolejne 19 mln w bonusach. Bayern dopłaci jeszcze 15 mln, które są zależne od wyników samego Kane’a. Spełnienie warunków ma nie być jednak szczególnie trudne.

Kane rozegrał w Anglii w sumie 320 meczów. W Premier League strzelił łącznie 213 bramek. Transfer do Bayernu to dla niego pierwszy transfer za granicę.