Warta Poznań przedstawiła strategię na najbliższe lata. Zieloni kontynuują swoją myśl o ekologii i społeczeństwie

Warta Poznań przedstawiła 20-stronicowy „Strategię ESG 2024-2027”. W dokumencie opisano najważniejsze elementy funkcjonowania klubu w najbliższych latach.

 

Plan Warty

Warta Poznań zaprezentowała strategię klubu na najbliższe lata. Podczas piątkowej konferencji prasowej klub przedstawił dwudziestostronicowy dokument na temat planu rozwoju klubu. ESG dotyczy przede wszystkim aspektu środowiskowego, społecznego oraz zarządzania.

 

Kusząca oferta dla Legii Warszawa za Ernesta Muciego. Turecki klub pobiłby swój rekord transferowy [CZYTAJ]

 

Jaki związek ma z tym piłka nożna?

– Warta Poznań jest pionierem we wdrażaniu polityki i strategii ESG przez klub piłkarski w Polsce. Trend został wyznaczony głównie przez kluby z Niemiec, Anglii i Skandynawii. Wynika z kierunków rozwoju gospodarek tych krajów, ale też wysokiego poziomu świadomości społeczeństw w tych krajach. Stworzenie i chęć wdrożenia „Strategii ESG Warty Poznań 2024-2027” wynika z przekonania „Zielonych”, iż klub piłkarski powinien realizować strategię ESG z kilku powodów. Po pierwsze, taka strategia może przynieść korzyści środowiskowe, np. poprzez zmniejszenie śladu węglowego dzięki zastosowaniu energii odnawialnej w klubie i na stadionie, ograniczenie zużycia plastiku czy promowanie recyklingu – czytamy.

– Po drugie, podejmowanie działań społecznych, takich jak inwestowanie w lokalną społeczność, programy edukacyjne dla młodzieży czy wsparcie dla potrzebujących może wzmocnić pozytywny wizerunek klubu i zwiększyć zaangażowanie kibiców. Wreszcie, aspekty zarządzania, takie jak transparentność działań, etyczne standardy w relacjach z interesariuszami czy dbałość o dobre praktyki zarządzania, które mogą wpłynąć na stabilność finansową klubu oraz zwiększyć zaufanie partnerów biznesowych i inwestorów. Realizacja strategii ESG może przynieść korzyści zarówno dla klubu, jak i dla jego otoczenia. Klub ma potencjał szerokiego odziaływania na społeczność, partnerów biznesowych, a szerzej – także na miasto i region, w którym funkcjonuje – napisano na stronie klubu.

 

Warta Poznań awansowała do PKO BP Ekstraklasy w 2020 roku. Od tego czasu Zieloni utrzymują się w elicie. W bieżącym sezonie podopieczni Dawida Szulczka uzbierali 19 punktów w 19 meczach. Warciarze w pierwszym ligowym meczu w 2024 roku zmierzą się u siebie z Rakowem Częstochowa. Spotkanie zaplanowano na 11 lutego o godzinie 12:30.

Źródło: Warta Poznań (na dole artykułu źródłowego znajduje się odnośnik do całego dokumentu ze strategią)

fot. Warta Poznań