W takim składzie Polacy mają zagrać z Ukrainą. Probierz chce wykluczyć niewiadome

W piątek wieczorem odbędzie się mecz towarzyski reprezentacji Polski z Ukrainą. Obie drużyny przygotowują się do wyjazdu na Euro 2024. Jak podaje portal meczyki.pl, Michał Probierz zamierza zamieszać ze składem. Szansę gry mają otrzymać zawodnicy, którzy nie są pewni gry na mistrzostwach.
Mecz z Ukrainą, choć tylko towarzyski, jest bardzo ważny dla Michała Probierza. Selekcjonera na bazie tego starcia wytypuje ostateczną kadrę, w jakiej „Biało-Czerwoni” wyjadą na Euro do Niemiec. Decyzja musi zapaść do północy, więc szkoleniowiec będzie bacznie przyglądać się swoim podopiecznym.

Tak zagramy

W związku z powyższym na PGE Narodowym zameldują się zawodnicy, którzy nie są pewni gry na mistrzostwach Europy. Z ustaleń portalu meczyki.pl, jak już wcześniej informowano, w bramce w meczu z Ukrainą najpierw zobaczymy Łukasza Skorupskiego. W drugiej połowie zastąpić ma go natomiast Marcin Bułka. Wojciech Szczęsny natomiast dostanie dzień wolnego.

Przed golkiperami w linii obrony zobaczyć mamy trzech stoperów – Jakuba Kiwiora, Bartosza Salamona i Sebastiana Walukiewicza. W rolę wahadłowych wcielą się natomiast Nicola Zalewski i Michał Skóraś. Opiekę nad środkiem pola mają sprawować Taras Romanczuk, Sebastian Szymański i Piotr Zieliński.
Tomasz Włodarczyk nie wyklucza, że Probierz zrezygnuje z wystawieniem od pierwszych minut Roberta Lewandowskiego. W takim wypadku selekcjoner miałby postawić na Arkadiusza Milika oraz Adama Buksę.

W drugiej połowie meczu na murawie mają się również pojawić debiutanci – Jakub Kałuziński oraz Kacper Urbański. Obaj nie mają zaklepanego wyjazdu na Euro, jednak mogą go sobie wywalczyć w ostatniej chwili.

Potencjalny skład reprezentacji Polski na mecz z Ukrainą wg. portalu meczyki.pl:

Skorupski – Kiwior, Salamon, Walukiewicz – Zalewski, Romanczuk, S. Szymański, Skóraś – Zieliński – Lewandowski (Buksa), Milik

Dodaj komentarz