Vinicius ponownie ostro skrytykowany. Legenda miażdży Brazylijczyka: „Mamy popełnić samo***stwo?”

Jose Luis Chilavert po raz kolejny dał wyraz swojej niechęci przeciwko zachowaniu Viniciusa Juniora. 58-latek nie gryzie się w język wypowiadając się o poczynaniach Brazylijczyka. Tym razem Paragwajczyk udzielił bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi. 
Vinicius stara się walczyć z rasizmem, z którym spotyka się na hiszpańskich boiskach. Tylko w bieżącym sezonie zawodnik Realu Madryt został zaatakowany przez kibiców Osasuny, Valencii, Atletico Madryt czy FC Barcelony. Na jednej z ostatnich konferencji prasowych, kiedy poruszono ten temat, Brazylijczyk nie wytrzymał i zalał się łzami.

„Mamy popełnić samobójstwo?”

Zachowanie Viniego na konferencji nie spodobało się wówczas Jose Luisowi Chilavertowi, który napisał na Twitterze, aby „nie był ped**em”. Na tym się jednak nie skończyło. Były bramkarz wrócił do swojej wypowiedzi. Zamiast ją jednak wyjaśnić, rozwinął ją, tłumacząc, że nie widzi w tym nic złego.

– Dlaczego to, co napisałem Viniciusowi, było mocne? Za zdrowy rozsądek? Dlaczego on zaczyna płakać? Powiedział, że chce, aby czarnoskórzy mogli żyć lepiej, więc co muszą zrobić biali? Mamy popełnić samobójstwo? Na Twitterze napisałem, że piłka nożna jest dla mężczyzn. Kiedy w Paragwaju mówimy: „Nie bądź pe***em, to nie jest dla nikogo obraźliwe – powiedział Chilavert w rozmowie ze stacją Splendid AM 990.
Paragwajczyk poszedł jednak o krok dalej. Stwierdził, że Vinicius jest fałszywy w tym, co mówi i tak naprawdę wcale nie walczy z rasizmem.

– Na konferencji w Madrycie były kamery Netflixa i on zaczyna płakać. A co ma zrobić czarnoskóry, który zarabia 300 dolarów i ma czwórkę dzieci na utrzymaniu? A Vinicius gra w Realu i poza tym to on pierwszy atakuje rywali. Kiedy brazylijska policja biła kibiców Argentyny i Boca, gdzie był wtedy Vinicius, który jest przykładem dla brazylijskich przywódców? Bili chłopców, kobiety i starszych. Dyskryminacja jest w Argentynie, we Francji, na całym świecie. Kiedy przyjechałem z Paragwaju, mówili, że jestem złodziejem, że kradnę pieniądze – podkreślił. 

Dodaj komentarz