Ujawniono przemowę Michała Probierza z przerwy w meczu z Czechami! „Dalej szukać” [WIDEO]

Kanał „Łączy nas Piłka” opublikował kulisy zremisowanego meczu eliminacji Euro 2024 z Czechami (1-1). Na nagrania nie zabrakło obrazków z samej szatni Polaków. Nagrano między innymi przemowę Michała Probierza. 
W piątek reprezentacja Polski walczyła o przedłużenie swoich szans na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Remis z Czechami na Stadionie Narodowym ostatecznie te nadzieje jednak zmył. Obecnie pozostało przygotowywanie się do wiosennych baraży.

„Nie ma czegoś takiego”

Na kanale „Łączy nas Piłka” pojawiły się kulisy starcia sprzed dwóch dni. Zamieszczono w nich między innymi przemowę Michała Probierza z przerwy meczu. Przypomnijmy, że „Biało-Czerwoni” do szatni schodzili prowadząc 1-0 po bramce Jakuba Piotrowskiego, a ich gra momentami naprawdę mogła się podobać. Przynajmniej względem tego, co oglądaliśmy w ostatnim czasie.
– Dalej takie samo granie, nie ma wycofywania się, nie ma czegoś takiego, że my chcemy bronić wynik. Dalej szukać możliwości uderzeń, dalej wyjść do pressingu, stałe fragmenty gry dobrze wykonywać, zwrócić uwagę na to i wykorzystywać sytuację – mówił selekcjoner. 
– Panowie, ostatnie 45 minut w tych eliminacjach. Ten wynik zostaje albo jeszcze wyżej dla nas. Nie ma innej opcji. I dalej gramy swoją piłkę – wtórował mu także Robert Lewandowski. 

Niestety w drugiej odsłonie nie udało się spełnić apelu Probierza i dość szybko do wyniku doprowadził Soucek. Polacy stworzyli później jeszcze kilka sytuacji i próbowali ponownie wyjść na prowadzenie. To się im jednak nie udało i wynik 1-1 utrzymał się aż do końca.
– Nie ma co się rozczulać, rozumiemy się, to już jest przeszłość. Można coś zrobić, naprawdę chwała. Graliście jako zespół, klasa. Nie umiemy po prostu jeszcze tego wykończyć, nad stałymi fragmentami gry popracujemy. I głowy do góry, jeden za drugiego zapierdzielać, bo naprawdę jest, na czym budować. Potraficie grać, pokazaliście to i na treningach i dzisiaj na meczu. Wiem, że to jest bolesne, odpadliśmy na razie, ale są baraże, można awansować i jest dobry zespół. Trzeba tylko się scalić i jeszcze więcej od siebie dać. Brawo, panowie, bo dumny jestem z was dzisiaj, z tego, co pokazaliście na boisku – przyznał Probierz tuż po spotkaniu. 
Kolejny mecz, tym razem towarzyski, Polska zagra już we wtorek. Naszym rywalem będzie Łotwa. Kolejne mecze czekają nas z kolei na wiosnę, kiedy to zagramy w barażach o wyjazd na mistrzostwa Europy.