UEFA zareagowała na skandal wokół meczu Aston Villi z Legią. Szykuje się surowa kara?

Przed meczem Aston Villi z Legią doszło do skandalicznych wydarzeń. Polscy kibice starli się z policją w Birmingham, w efekcie czego nie mogli wejść na stadion. UEFA postanowiła teraz zareagować na ten incydent. 
W czwartek doszło do meczu w ramach fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Legia Warszawa nie dała tym razem sprawić niespodzianki i przegrała z Aston Villą 1-2. Zachowują jednak w dalszym ciągu szanse na grę wiosną w pucharach.

Reakcja na zamieszanie

Spotkanie przebiegło w atmosferze skandalu. Kibice Legii przed stadionem starli się z lokalną policją. Finalnie fani stołecznego klubu nie mogli pojawić się na trybunach.
Teraz w tej kwestii zareagowała UEFA. Na łamach „WP Sportowe Fakty” opublikowano fragment wiadomości od federacji w sprawie skandalicznych wydarzeń.

– UEFA zdecydowanie potępia niedopuszczalną przemoc, do której doszło w okolicach meczu Aston Villi z Legią Warszawa. UEFA jest w trakcie zbierania wszystkich oficjalnych raportów z meczu, zanim podejmie decyzję o ewentualnych dalszych krokach – zacytowano. 
W sumie w wyniku zamieszek miało dojść do licznych zatrzymań. Łącznie policjanci mieli aresztować 39 kibiców za brutalne zakłócanie porządku oraz napaść na funkcjonariuszy. Co więcej, ranni zostali także przedstawiciele służb, których miało być czworo. Jednego trzeba było przewieźć do szpitala. Ucierpiały również dwa konie i dwa policyjne psy.