UEFA odrzuciła odwołanie AZ Alkmaar po meczu z Legią Warszawa

UEFA podjęła kolejne decyzje w sprawie meczu AZ Alkmaar z Legią. Federacje negatywnie rozpatrzyła wniosek holenderskiego klubu, w sprawie zawieszenia dla jednego z ich zawodników. 
Legia mierzyła się na wyjeździe z AZ miesiąc temu. Spotkanie zakończyło się nie tylko zwycięstwem gospodarzy (1-0), ale i ogromnym skandalem. Policja aresztowała Josue i Radovana Pankova, a także naruszyła nietykalność cielesną Dariusza Mioduskiego. Wcześniej miało dojść także do kilku incydentów z kibicami, o czym zrobiło się bardzo głośno w mediach.
Negatywne rozpatrzenie

W trakcie meczu doszło również do zamieszek na trybunach, za co Legia Warszawa została ukarana przez UEFĘ. Na polski klub nałożono grzywnę 15 tysięcy euro oraz zakazano sprzedaży biletów na wyjazdowe spotkanie ze Zrinjskim Mostarem (2-1) 26 października.
Nie był to jednak koniec spraw, które musiała rozpatrzeć organizacja. AZ zgłosiło się do UEFY w sprawie zawieszenia, które dostał Mayckel Lahdo za kopnięcie Yuriego Riberio w 65. minucie. Zawodnik Holendrów poza czerwoną kartką i wyrzuceniem z boiska został ukarany zawieszeniem na dwa mecze.
Holendrzy nie zgadzali się z taką decyzję i uznali ją za niesprawiedliwą , wobec czego zaapelowali do federacji o jej zmniejszenie. Gdyby UEFA pozytywnie rozpatrzyła wniosek, to Lahdo byłby gotowy na mecz z Aston Villa 9 listopada. „Noordholland Dagblad” podaje jednak, że organizacja była nie do ruszenia i podtrzymała swoją decyzję.

1 komentarz do “UEFA odrzuciła odwołanie AZ Alkmaar po meczu z Legią Warszawa”

Możliwość komentowania została wyłączona.