Tylko trzech polskich bramkarzy czeka na piwa od Messiego. O kogo chodzi?

Kilka dni temu Leo Messi przeszedł do historii futbolu. Argentyńczyk pobił rekord legendarnego Pele w liczbie bramek strzelonych dla jednego klubu. Na uczczenie osiągnięcia 33-latka wystartowała nietypowa akcja.

W miniony wtorek FC Barcelona wygrała z Levante 3:0, a wynik w drugiej połowie ustalił Messi. Był to dla niego dokładnie 644. gol zdobyty w barwach Dumy Katalonii. Na upamiętnienie tego wyczynu marka Budweiser, której ambasadorem jest Argentyńczyk, postanowiła stworzyć specjalną kolekcję piwa.

Komu piwa?

Dokładnie 644 – tyle butelek trunku wyprodukował z tej okazji browar. Najciekawsze jednak, że piwo ma trafić do każdego bramkarza, którego pokonał Messi w swojej karierze. Pierwsze ofiary skrzydłowego otrzymały już swoje dostawy.

Co ciekawe, wiadomo kto otrzyma najwięcej butelek. Będzie to Diego Alves, który w latach 2011-2017 bronił barw Valencii. 33-latek pokonywał go aż 21 razy.

Polacy też dostaną

W gronie goalkeeperów czekających na swoje piwa są również Polacy. Najwięcej dostaną ich Wojciech Szczęsny oraz Przemysław Tytoń — po 5. Z kolei trzeci z nich, Artur Boruc, dostanie dwie butelki.