Tyle będzie zarabiać Pochettino w PSG! Prawie dwukrotnie więcej niż Thomas Tuchel

W redakcji „L’Equipe” trwa strajk pracowników i dziennikarzy. Mimo tej trudnej sytuacji francuska gazeta opublikowała szczegóły kontraktu Mauricio Pochettino z PSG. Argentyńczyk pobił Thomasa Tuchela niemal o połowię zarobków.

Przypomnijmy, że pod koniec grudnia 2020 roku Niemiec przestał pełnić funkcję trenera paryskiej drużyny. W jego miejsce szejkowie zatrudnili Mauricio Pochettino, który od rozstania z Tottenhamem nie pracował w swoim zawodzie. Mimo tego jego renoma pozostała niezmienna. Szkoleniowiec ma bowiem w kontrakcie zapisaną pokaźną pensję.

Pobił Tuchela na głowę

Były już trener PSG zarabiał w stolicy Francji około 7,5 miliona euro rocznie. To kwota prawie dwukrotnie mniejsza od wynagrodzenia Pochettino. Argentyńczyk za taki sam okres inkasować będzie 13,4 mln.

Umowa 48-latka z paryżanami została podpisana do czerwca 2021 roku. Na tę chwilę zarabiać on będzie 525 tysięcy euro miesięcznie. W przypadku aktywowania klauzuli przedłużenia kontraktu do czerwca 2022 roku automatycznie zwiększy się pensja szkoleniowca. Wówczas wzrośnie ona o kolejne sto tysięcy euro.

Strajk w „L’Equipe”

Francuska gazeta opublikowała szczegóły kontraktu mimo zmagania się ze strajkiem w swoich strukturach. Większość dziennikarzy i pracowników redakcji sprzeciwia się cięciom zarobków oraz zwolnieniom. Jak informują media — strajk popiera 80 proc. zatrudnionych.

W wyniku wewnętrznych problemów gazeta nie ukazała się kolejno w sobotę, niedzielę, poniedziałek i wtorek. Spór trwa od lata ubiegłego roku. Wówczas redakcja wyznała, że pandemia koronawirusa drastycznie pogorszyła sytuację finansową firmy.