Tyle Barcelona może oczekiwać za Lewandowskiego. Polak coraz bliżej transferu

Kilka dni temu Jose Alvarez z „El Chiringuito” stwierdził, że FC Barcelona poważnie rozważa sprzedanie latem Roberta Lewandowskiego. Hiszpański dziennikarz postanowił teraz zdradzić nieco więcej. W rozmowie z „WP Sportowe Fakty” ujawnił między innymi kwotę, za jaką Polak mógłby zostać potencjalnie sprzedany. 
Transfer Roberta Lewandowskiego do Barcelony z Bayernu Monachium w 2022 roku uchodził za hit. 35-letni napastnik kosztował Blaugranę 50 mln euro. W swoim pierwszym sezonie w Hiszpanii „Lewy” szybko zaadaptował się w nowe środowisko i w 46 meczach strzelił łącznie 33 gole. Został także królem strzelców La Liga, przyczyniając się do wygrania mistrzostwa.
Niestety już wtedy dało się wyczuć, że to nie ten sam Lewandowski, co w Bayernie. Dobitnie widzimy to natomiast w bieżącym sezonie. Kapitan reprezentacji Polski miewa problemy ze skutecznością i wykończeniem. Ostatni raz do siatki trafił z kolei w listopadzie, kiedy ustrzelił dublet przeciwko Deportivo (2-1).

Odejście rozwiązaniem

Nic więc dziwnego, że coraz częściej mówi się o potencjalnym odejściu Lewandowskiego. Po meczu z Atletico Madryt (1-0) Jose Alvarez na antenie „El Chiringuito” odpalił bombę i zasugerował, że Blaugrana może chcieć sprzedać Polaka już najbliższego lata. Kolejne szczegóły dziennikarz zdradził z kolei teraz w rozmowie z „WP Sportowe Fakty”.
– Uważam, że ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Między innymi ze względu na zarobki Lewandowskiego. Kontrakt jest progresywny, w przyszłym sezonie Robert zarabiałby ponad 20 milionów euro netto, a Barcelona wciąż ma problemy ekonomiczne. No i nie ma co ukrywać, forma Roberta jest daleka od jego najlepszej dyspozycji, a co więcej: już zimą trafi do Barcelony inny napastnik, Vitor Roque. Dlatego uważam, że będzie trudno zostać Lewandowskiemu na przyszły sezon – przyznał.
– W zasadzie wygląda to tak, że przed ostatnim sezonem ten kontrakt może być rozwiązany zarówno na wniosek klubu, jak i piłkarza. Tak więc zostaje mu 1+1. I nie sądzę, aby Polak go wypełnił. Będę się trzymał tego, co mówiłem wcześniej. Według mnie najbardziej prawdopodobny scenariusz to opuszczenie klubu po tym sezonie. W procentach stawiałbym 70 do 30 na to, że Lewandowski odejdzie po tych rozgrywkach – ocenił Alvarez.
Trudno jednak oczekiwać, żeby Barcelonie zwróciła się kwota, jaką za Lewandowskiego zapłaciła. Alvarez wyznał, jaką kwotę może za niego zainkasować klub.

– Myślę, że klub mógłby oczekiwać 20-25 mln euro za Roberta od kogoś z Arabii Saudyjskiej. Bo tam według mnie wyląduje Polak. A może nawet będzie to niższa kwota, bo jak mówiłem, tu bardziej chodzi o oszczędności na pensji – podsumował.